St Pӧlten

Útočník Pak Kwang-Ryon reprezentuje Severnú Kóreu, v 39 medzištátnych zápasoch sa 14-krát zapísal do listiny strelcom. Stal sa prvým hráčom z tejto krajiny, ktorý nastúpil na zápas Ligy majstrov. Stalo sa tak 14. septembra 2011, hrával vtedy za FC Bazilej. V základnej zostave sa usadiť nedokázal, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Bellinzona, Vaduz a Biel-Bienne. Štvrtého januára 2016 prestúpil do Lausanne, na desať presných zásahov potreboval 39 štartov. Na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 47 vystúpení a deväť gólov.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 28-ročný Christoph Riegler. Ešte ako dorastenec prišiel do SKN St. Pölten z Rapidu Viedeň. Debutoval 15. októbra 2010. Spočiatku v základnej zostave dostával prednosť Thomas Vollnhofer, do úvodnej jedenástky sa prepracoval v sezóne 2012/13. Odchytal 183 duelov prvej a druhej rakúskej ligy. V národnom výbere Rakúska dvadsaťjedenročných absolvoval 11 štartov.

Stefan Stangl je pre mužstvo najcennejší na ľavej strane obrany. Kariéru rozbiehal v rezerve Sturmu Graz, po hosťovaní v Grӧdigu posilnil Horn, kde nastúpil na 29 stretnutí. Výkonmi v SC Wiener Neustadt zaujal predstaviteľov Rapidu Viedeň, dres menil v lete 2014. Odohral 41 duelov, päťkrát oslavoval gól. V Salzburgu sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v Austrii Viedeň. Raz reprezentoval Rakúsko.

Čoraz viac šancí dostáva 21-ročný stopér Amhet Muhamedbegovic. Má všetky predpoklady, aby sa stal prvotriednym obrancom. V defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný, zdobí ho sila, nasadenie, dôraz. Ide príkladom v plnení taktických pokynov kouča. Celú kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, v najvyššej súťaži Rakúska debutoval 17. decembra 2016.

Stredopoliar George Davies reprezentuje Sierru Leone, na konte má osem medzištátnych zápasov. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Manchestru City. Greuther Fürth je klub, kde sa stal profesionálom, nastúpil na deväť duelov, požičal si ho Florisdorfer AC. NV Arena je jeho futbalovým domovom od 19. júla 2017. V 30 zápasoch dvakrát skóroval. Hosťoval v FC Riga.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Luan. Dvadsaťštyriročného stopéra zdobí efektivita, z futbalovej abecedy vie všetko. Dobre číta hru, ide príkladom v nasadení, v bojovnosti. Vyrastal v Red Bull Brasil. Zviditeľnil sa v FC Liefering, v 60 zápasoch dosiahol tri presné zásahy. V Sturme Graz sa neuplatnil, 22. januára 2018 prišiel do SKN St Pӧlten na hosťovanie, 1. júla 2018 podpísal prestupové lístky.

Alternatívou do útoku je Issiaka Ouedraogo. Je odchovancom USFA Ouagadougou, v Salzburgu sa neuplatnil, do dobrej formy sa rozohral v SV Grӧdig. V Admire Wacker mal isté miesto v úvodnej jedenástke, zaznamenal 113 vystúpení a 19 presných zásahov. Dobré služby odvádzal pre Wolfsberger AC. Káder SKN St Pӧlten vystužil 20. júna 2018. Dvanásťkrát reprezentoval Burkinu Faso.

Kofi Schutz bojuje o miesto na ľavej strane obrany. Narodil sa v Berlíne, jeho predkovia pochádzajú z Ghany. Milton Keynes Dons je klub, kde vyrastal, pravidelne začal hráva v Uerdingene. Presadil sa vo Švajčiarsku, jeho pôsobiskami boli Biel-Bienne, St Gallen a Winterthur. V Apollone Smyrnis šancu nedostal, kariéru reštartoval v SKU Amstetten. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby vo februári 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova