Steaua Bukurešť

Florin Tanase je držiteľom kapitánskej pásky, najlepšie sa cíti v útoku, dokáže zahrať aj na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Je rýchly a priebojný, v gólovej šanci nezvykne zaváhať. Figuruje v širšom kádri národného výberu Rumunska, na konte má 10 medzištátnych zápasov, debutoval 31. mája 2014 v súboji s Albánskom. Je odchovancom Viitorulu Constanta, na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovania v FC Voluntari, na 22 presných zásahov potreboval 79 ligových zápasov. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 8. augusta 2016. Steaua do jeho príchodu investovala 1,5 milióna eur. V lige dosiahol bilanciu 160 stretnutí a 58 gólov, v pohárovej Európe absolvoval 29 vystúpení, sedemkrát skóroval. V sezóne 2019/20 vyhral pohár. Za ročník 2020/21 preberal cenu pre kráľa ligových strelcov.

Alternatívou do ofenzívy je 32-ročný Constantin Budescu. Figuruje v širšom kádri národného výberu Rumunska, v 14 medzištátnych zápasoch sa päťkrát strelecky presadil. Začínal v FC Petrolul Ploiesti, s bilanciou 149 štartov a 46 presných zásahov. V Astre Giurgiu potreboval na 43 gólov 115 duelov rumunskej ligy. S deväťgólovou bilanciou odohral 31 zápasov pohárovej Európy. Legionárčenie v Daliane mu nevyšlo. Po návrate do Astry Giurgiu absolvoval 12 ligových duelov. Keď prvýkrát pôsobil v Steaue Bukurešť, v 29 dueloch dosiahol 10-gólový nástrel. Dobré služby odvádzal pre Al-Shabab a pre Astru Giurgiu. V Saudskej Arábii hrával za Damac. Stráca málo lôpt, dokáže obísť protihráča, má cit pre prihrávku, platný je v defenzíve.

Ovidiu Popescu dokáže obsadiť pozície stopéra a defenzívneho stredopoliara. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor. V FC UTA Arad sa stal profesionálom, v 24 zápasoch strelil šesť gólov. Darilo sa mu v ACS Poli Temešvár. V 47 zápasoch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov, zaslúžil sa o druholigový triumf zo sezóny 2014/15. Steaua Bukurešť si jeho služby zabezpečila v júni 2016. Nastúpil na 133 duelov ligy, dvakrát skóroval. Oslovili ho Celtic Glasgow a Southampton. V marci 2021 debutoval v národnom výbere Rumunska.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Risto Radunovič, hráva na ľavej strane obrany. Začínal 96 ligovými duelmi odohranými za Budučnost Podgorica, v ročníku 2011/12 sa zaslúžil o majstrovský titul. Po krátkom angažmán v FK Borac Čačak sa do FK Budučnost Podgorica vrátil a pomohol k ligovému prvenstvu v ročníku 2016/17. Dobré meno si urobil v Astre Giurgiu. Pätnásťkrát reprezentoval Čiernu Horu.Claudiu Keseru
robil prvé futbalové kroky v druholigovom Bihore Oradea. Šesť sezón bojoval o miesto v zostave FC Nantes. Na hosťovaní v Angers sa uplatnil, čo znamenalo prestup. Tri roky tu odvádzal dobré služby, potom uprednostnil ponuku z Bastie pred Steauou Bukuresť a Olympiakosom Pireus, no s najúspešnejším rumunským klubom sa predsa dohodol, v januári 2014. V 34 ligových zápasoch zaznamenal 20 presných zásahov, v deviatich dueloch pohárovej Európy sa presadil strelecky šesťkrát. V Razgrade dosiahol ligovú bilanciu 169 vystúpení a 113 gólov. Šesťkrát oslavoval majstrovský titul. Od 31. augusta 2021 ho zamestnáva opäť Steaua Bukurešť. Má nos na góly, samozrejmosťou je u neho stopercentné nasadenie. Rumunsko reprezentoval 47-krát, nastrieľal 13 gólov.

Tridsaťdvaročný Valentin Cretu má isté miesto v úvodnej jedenástke, hráva na pravej strane obrany. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj, má rýchle nohy. Figuruje v širšom kádri rumunského národného výberu, reprezentoval dvakrát. Zviditeľnil sa v Concordii Chiajna, dobré služby odvádzal pre Gaz Metan Medias. V FC Energie Cottbus si vyskúšal legionárčenie. Počas druhého pôsobenia v Gaz Metan Medias absolvoval 36 ligových vystúpení. V ACS Poli Temešvár nastúpil na 16 stretnutí. Keď tretíkrát obliekal dres CS Gaz Metan Medias, odohral 52 stretnutí. Začiatkom sezóny 2019/20 ho získala Steaua Bukurešť.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova