Stoke

Ryan Shawcross odohral dva zápasy za dvadsaťjedenročných, jeden za A-mužstvo Anglicka. V Manchestri United sa neuplatnil, prvú hernú prax získal, keď ho klub z Old Trafford požičal Antverpám. Aj Stoke bol najskôr na hosťovaní, 18. januára 2008 prestúpil. Málokedy chýba v základnej zostave, hráva v strede obrany. Tridsaťjedenročný rodák z Chesteru je držiteľom kapitánskej pásky. V ročníku 2013/14 bol vyhodnotený za najlepšieho hráča klubu. Absolvoval 370 duelov prvej a druhej ligy, 21-krát skóroval.

Stredopoliar Peter Etego začínal vo Warri Wolves v ročníku 2013 nigérijskej najvyššej súťaže. Na 23 gólov potreboval 64 vystúpení. Prvým jeho európskym zamestnávateľom bolo Fairense. V 45 zápasoch sa sedemkrát strelecky presadil, druhú polovicu sezóny 2017/18 strávil na hosťovaní v Las Palmas. Jedenásteho júna 2018 posilnil Stoke. Dvadsaťtriročný rodák z Lagosu v šestnástich prípadoch reprezentoval Nigériu.

Moritz Bauer sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Kariéru rozbiehal v Zürichu, za rezervu Grasshoppers nastúpil na 47 stretnutí, za A-mužstvo na 93. Ďalšie futbalové kroky robil v Rubine Kazaň. So Stoke City sa dohodol 9. januára 2018. Dvadsaťšesťročný rodák z Winterthuru je päťnásobným reprezentantom Rakúska.

Obranca Cuco Martina je hráčom Evertonu, v Stoke hosťuje. Začínal v druhej holandskej lige, za Roosendaal odohral 69 stretnutí, pokračoval v najvyššej súťaži, obliekal dresy Waalwijku a Twente Enschede. Stal sa druhým hráčom v Premier League z Curacaa, predbehol ho iba Shelton Martis. Pôsobil v Southamptone. Na konte má 38 medzištátnych zápasov.

Jack Butland sa stal najmladším brankárom v anglickom národnom výbere, pri premiére mal 19 rokov a 158 dní. Reprezentoval deväťkrát. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. Začínal v Cheltenhame, kde hosťoval z Birminghamu. Po návrate sa zaskvel v ročníku 2012/13. Stoke investovalo do jeho príchodu 3,5 milióna libier. Klub ho požičal v roku 2013 do Barnsley, neskôr aj do Leedsu a do Derby County. V bráne vtedy dostávali prednosť Thomas Sӧrensen a Asmir Begovič.

Mame Biram Diouf vyrastal v Mӧlde FK, v Manchestri United sa neuplatnil. Z tímu z Old Trafford hosťoval v Blackburne Rovers. Vyskúšal si nemeckú najvyššiu súťaž, hrával za Hannover. Dres Stoke oblieka od 11. júna 2014, má bilanciu 129 stretnutí a 29 gólov. V 47 zápasoch sa Senegel sa desaťkrát trafil do siete.

Erik Pieters odohral päť zápasov na MS 2005 sedemnásťročných, kde sa Holandsko prebojovalo do semifinále. Ako súčasť výberu do 21 rokov vyhral ME 2007. Tridsaťročný ľavý bek odohral za Holandsko 18 stretnutí. Jeho prvým pôsobiskom bol Utrecht, do PSV Eindhoven prestupoval za 2,5 milióna. Nastúpil na 93 ligových duelov, v ročníku 2011/12 sa pričinil o prvenstvo v domácej pohárovej súťaži. Stoke vyšiel jeho príchod na tri milióny libier, transfer sa uskutočnil 28. júna 2013.

Saido Berahino získava prvé štarty v národnom tíme Burundi, predtým zozbieral v juniorských reprezentáciách Anglicka 47 vystúpení. Vo výbere do 21 rokov potreboval na desať presných zásahov 11 zápasov. Dvadsaťpäťročný útočník je odchovancom WBA. Rozohrával sa na hosťovaniach v Northhamptone, v Brentforde a v Peterboroughu, od sezóny 2013/14 patril do základnej zostavy. Stoke posilnil 20. januára 2017.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova