Štrasburg

Stefan Mitrovič sa profesionálom stal v Petržalke, v kariére pokračoval v Zbrojovke Brno a v Kortrijku. Cenné skúsenosti získal ako hráč Benficy Lisabon na hosťovaní vo Valladolide. V júli 2014 Freiburg do jeho príchodu investoval 1,175 milióna eur. Nastúpil na 14 duelov nemeckej najvyššej súťaže, potom odvádzal dobré služby pre Gent. Na súčasnom pôsobisku vykonáva úlohy kapitána. Rodák z Belehradu debutoval v reprezentácii Srbska 31. mája 2014 v súboji s Panamou, na konte má 14 medzištátnych zápasov. Hráva v strede obrany.

Lebo Mothiba bol súčasťou olympijského mužstva v Brazílii v roku 2016. V 12 medzištátnych zápasoch štyrikrát skóroval, premiéru v drese Južnej Afriky zažil v marci 2018 pri bezgólovej remíze s Angolou. Rodák z Johannesburgu začínal v Lille, za rezervu nastúpil na 32 duelov, v A-mužstve sa predstavil 17-krát, šesťkrát sa zapísal do listiny strelcov. Po hosťovaní vo Valenciennes, kde na 10 presných zásahov potreboval 29 štartov, posilnil súčasného zamestnávateľa.

Matz Sels je odchovancom Lierse, keď v letnom prestupovom termíne roku 2012 Eiji Kawashima prestúpil do Standardu Liége, začal pravidelne chytávať, nastúpil na 30 ligových duelov. Koncom decembra 2013 ho angažoval Gent. Pri ligovom prvenstve 2014/15 mal isté miesto v úvodnej jedenástke. Newcastle ho kúpilo za 6,5 milióna libier, no aj tak sa nedokázal zapracovať do základnej zostavy. V ročníku 2016/17 zaznamenal deväť druholigových štartov, sezónu 2017/18 strávil na hosťovaní v Anderlechte. Dres Štrasburgu oblieka od 27. júla 2018. Belgicko 19-krát reprezentoval v juniorských vekových kategóriách.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Lamine Koné. Tridsaťročný stopér figuruje v širšom kádri národného výberu Pobrežia Slonoviny, prvé z deviatich vystúpení v reprezentácii absolvoval v roku 2014 v súboji s Kamerunom. Prvú registračku mu vystavili v Chateauroux, po odchode Laurenta Koscielneho zaujal jeho miesto v Loriente. Prestupoval za milión eur, v 126 zápasoch sa sedemkrát strelecky presadil. V Sunderlande si vyskúšal Premier League i druhú najvyššiu súťaž. Od 1. augusta 2018 v Štrasburgu hosťoval, 1. júna 2019 podpísal prestupové lístky.

Syn Francúza a Chorvátky Adrien Thomasson má isté miesto v základnej zostave. Evian TG bol jeho prvým zamestnávateľom, za rezervu nastúpil na 30 duelov, 24-krát obliekol dres A-mužstva. Hosťoval vo Vannes OC, v 27 zápasoch osemkrát skóroval. Darilo sa mu v Nantes, zaznamenal 99 vystúpení a deväť presných zásahov. Na dlhodobej spolupráci so Štrasburgom sa dohodol v júni 2018.

Eiji Kawashima zaknihoval premiéru v národnom výbere Japonska 17. februára 2008 v súboji so Severnou Kóreou. Cestoval na svetový šampionát do Južnej Afriky, pred turnajom sa blysol v prípravnom stretnutí s Anglickom, čím na lavičku usadil Seiga Narazakiho. Japonsko sa aj jeho zásluhou prebojovalo do vyraďovacích bojov, kde nestačilo na Paraguaj. Medzi opory patril pri triumfe na kontinentálnom šampionáte Ázie v roku 2011. V dobrej forme ho zastihol Pohár konfederácií FIFA 2013. Odchytal všetky zápasy na MS 2014. Prvou voľbou medzi tri žrde bol aj na kontinentálnom šampionáte Ázie v roku 2015. Keď odišiel zo Standardu Liége, začali sa objavovať v reprezentácii Shusaku Nishikawa a Masaaki Higashiguchi, na MS v Rusku opäť patril do úvodnej jedenástky. Na konte má 90 medzištátnych zápasov. Jeho vzorom je Sergio Goycochea. Do reprezentácie sa prebojoval výkonmi v Kawasaki Frontale, v Európe hájil farby Lierse SK, Standardu United, Dundee United a FC Méty. Štrasburg si jeho služby zabezpečil v auguste 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova