Sundsvall

Tridsaťjedenročný rodák z Barcelony David Batanero režíruje hru. Z futbalovej abecedy vie prakticky všetko, vyniká v hre jeden na jedného, má cit pre prihrávku. Platný je aj v defenzíve. Začínal v nižších španielskych súťažiach, na súčasné pôsobisko prišiel z CE Sabadell FC, predtým odvádzal dobré služby pre FC Terrassa.

Pa Konate je pre mužstvo najplatnejší na ľavej strane obrany. Bol súčasťou olympijského mužstva Švédov v roku 2016, trikrát reprezentoval Švédsko, raz Guineu. V 56 zápasoch odohraných za Malmӧ FF sa mu nepodarilo skórovať, pravidelne sa začal objavovať na ihrisku po návrate z hosťovania v Östers IF. V deviatich zápasoch si vyskúšal atmosféru pohárovej Európy. V klube SPAL Ferrara sa neuplatnil. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 27. februára 2019.

Stopér Alexander Blomqvist vyrastal v mládežníckej akadémii Malmӧ FF, v A-mužstve šancu nedostal, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičal IFK Värnamo. Od 1. januára 2016 až po príchod na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 24. januára 2019, bol oporou Trelleborgu, v 86 zápasoch strelil sedem gólov. V juniorských národných výberoch Švédska zozbieral 14 vystúpení.

Alternatívou do stredu poľa je 34-ročný Tobias Eriksson. Je odchovancom klubu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2003, na 18 presných zásahov potreboval 111 zápasov. Najlepšie roky prežil v Kalmarr FF, s 29-gólovým nástrelom absolvoval 214 stretnutí. Do GIF Sundsvall sa vrátil 8. januára 2019. Je dvojnásobným reprezentantom Švédska.

Jonathan Tamimi je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, hráva na pravej strane obrany. Kariéru rozbiehal siedmimi zápasmi odohranými za Hammarby, darilo sa mu v Jönköpings Södra. Súčasného zamestnávateľa posilnil 11. februára 2018. Reprezentuje Jordánsko, na konte má päť medzištátnych zápasov, debutoval 25. decembra 2017.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 23-ročný Peter Wilson. Celú klubovú kariéru strávil v GIF Sundsvall, zaznamenal 93 vystúpení a 19 presných zásahov. Je dvojnásobným reprezentantom Libérie. Stopercentne si plní defenzívne úlohy, slabší je v hre jeden na jedného.

Tridsaťdvaročný David Myrestram bojuje o miesto v úvodnej jedenástke. Začínal v kluboch Mariehem SK a Umea FC, v rokoch 2009 až 2012 prvýkrát pôsobil v GIF Sundsvall, nastúpil na 93 stretnutí. Dobré služby odvádzal pre Haugesund, v 113 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Do GIF Sundsvall sa vrátil 7. januára 2017.

Obranca Pol Moreno získal prvú hernú prax ako hráč UE Sant Andreu na hosťovaní v CD Masnou. V CE Sabadell FC nastúpil na 66 duelov v rezervnom tíme, v A-mužstve dostal šancu 68-krát. GIF Sundsvall je jeho prvou legionárskou zastávkou, prišiel 13. júla 2018.

Lloyd Saxton bojuje o miesto v bráne s Davidom Mitovom Nilssonom. Narodil sa v Anglicku, v októbri 2008 mu udelili občianstvo Švédska. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v Plymouth Argyle v roku 2008, pravidelne začal chytávať v Ange IF, absolvoval 68 stretnutí. Idrottsparken sa stal jeho futbalovým domovom vo februári 2015.

Juanjo Ciercoles je odchovancom Espanolu Barcelona, v rezerve odohral 79 stretnutí. Do CE Sabadell FC prišiel najprv na hosťovanie, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Ďalším jeho klubom bola Badalona. GIF Sundsvall si zabezpečil jeho služby 8. januára 2018. Najlepšie sa cíti v strede zálohy.

Dvadsaťpäťročný rodák z Barcelony Pol Roige je pre mužstvo najcennejší na pravom krídle, dokáže zahrať aj v útoku. Výkonmi v CE Sabadell FC si vypýtal prestup do RCD Mallorca. V 46 zápasoch dosiahol jeden zápis do listiny strelcov. Po hosťovaní v Hércules CF posilnil 16. júla 2019 GIF Sundsvall.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova