Tambov

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 37-ročný Rus s nigérijskými koreňmi Adessoye Oyewole. Rodák z Moskvy je pre mužstvo najcennejší v strede obrany, dokáže zahrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. Začínal v FC Reutov, dobré služby odvádzal pre FK Ural. V Orenburgu bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, zaznamenal 155 vystúpení a 10 presných zásahov. FC Tambov ho zamestnáva od 22. júna 2019.

Khasan Mamtov je alternatívou do útoku. Často vykonáva kapitánske povinnosti. Začínal v nižších súťažiach, debut medzi ruskou ligovou elitou absolvoval 15. júla 2017, ako 33-ročný. Hrával vtedy za Machačkalu. Ďalšie futbalové kroky robil v Orenburgu, FC Tambov posilnil 17. júna 2018.

Jeho starším bratom je Sulley Muntari. Sulley Muniru si futbalovú abecedu osvojil v Liberty Professionals, profesionálom sa stal v CFR Kluž. V 46 zápasoch rumunskej ligy sa mu skórovať nepodarilo. V júni 2015 menil v rámci Rumunska klubovú adresu, angažovala ho Steaua. Nastúpil na 37 duelov ligy, 14-krát hral v pohárovej Európe. V Tambove pôsobí od 15. augusta 2019.

Georgi Melkadze rozbiehal kariéru v rezerve Spartaka Moskva, na 21 presných zásahov potreboval 68 vystúpení, v A-mužstve sa mu v 18 ligových zápasoch skórovať nepodarilo. Na ročník 2017/18 si ho požičalo Tosno. V Tambove je na hosťovaní. Dokáže zahrať na ľavej strane zálohy i na ľavom krídle. Pričinil sa o druhé miesto na ME 2019 hráčov do 19 rokov, v ruskej dvadsaťjednotke zaznamenal 16 štartov a osem gólov.

Tridsaťjedenročný Giorgi Shelia je prvou voľbou medzi tri žrde. Začínal v kluboch Dynamo Bryansk, Baltika Kaliningrad a Yenisey Krasnojarsk. Do dobrej formy sa rozohral v FK Ufa, dres klubu obliekal v rokoch 2016 až 2018, odchytal 24 duelov ruskej najvyššej súťaže. Tambov si zabezpečil jeho služby 16. januára 2019.

Valeriu Ciuperca raz reprezentoval Moldavsko, je držiteľom ruského pasu. Najlepšie sa cíti v strede záložnej formácie. Je odchovancom Academie Kišiňov, v 67 zápasoch sa päťkrát strelecky presadil, v FK Krasnodar sa nepresadil. V júli 2014 ho angažovala Machačkala. Absolvoval 20 ligových vystúpení, na hosťovaní v FC Tom Tomsk nastúpil na 35 duelov. V Rostove šancu nedostal, káder FC Tambov vystužil 13. júla 2018.

Alternatívou do útoku je 27-ročný Vladimir Obukhov. V Spartaku Moskva odohral za rezervu so 44-gólovým nástrelom 82 duelov, v A-mužstve dostal šancu päťkrát. Cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Torpede Moskva. Ďalším jeho klubom bol Kubaň Krasnodar, v 60 stretnutiach sa desaťkrát strelecky presadil, potom hrával za Mordoviu Saransk, absolvoval 22 stretnutí, osemkrát skóroval. Darilo sa mu v ruskej dvadsaťjednotke, na osem gólov potreboval 16 zápasov.

FC Tambov si v súčasnosti zakladá na dobrej defenzíve, jej dôležitou súčasťou je 26-ročný Soslan Takazov. Vyrastal v mládežníckej akadémii Dynama Moskva, profesionálom sa stal v Alanii Vladikavkaz, v kariére pokračoval v FC Amkar Perm, vo Volgare Astrakhan, vo Vladivostoku a v Kalingrade. V kádri FC Tambov figuruje od 26. mája 2019. Je šesťnásobným juniorským reprezentantom Ruska.

Tridsaťjedenročný Guram Tetrashvili je platný na pravej strane obrany i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vyniká v defenzívnom súboji, pri ofenzívnej činnosti mužstvu príliš nepomôže. Do dobrej formy sa rozohral v Tosne, v rokoch 2017 až 2018 odohral 35 stretnutí ligy za Machačkalu. Vyskúšal si aj futbal v Bielorusku, pôsobil v FK Gomel. Tambovu patrí od 4. júla 2019.

Najnovšou akvizíciou je 25-ročný Artyom Fedchuk. Futbalovú abecedu si osvojil v Spartaku Moskva, v rezervnom tíme sa v 51 vystúpeniach 11-krát trafil do siete. Prišiel z FC Avangard Kursk, kde zaznamenal 71 zápasov a osem presných zásahov. Osemkrát dostal šancu v juniorských národných výberoch Ruska.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova