Tijuana

Jonathan Orozco je prvou voľbou medzi tri žrde. Je deväťnásobným reprezentantom Mexika, debut zažil 18. februára 2010, v rokoch 2013, 2015 a 2019 sa dostal do záverečnej nominácie na Gold Cup. V Monterrey CF dostal futbalové základy, nastúpil na 318 ligových duelov, dvakrát oslavoval majstrovský titul, trikrát prvenstvo v Lige majstrov. Keď ho zamestnával Santos Laguna, o jeho mieste v úvodnej jedenástke sa nepochybovalo. V sezóne 2017/18 sa zaslúžil o ligové prvenstvo. Tijuana si zabezpečila jeho služby 24. júna 2020.

Krídelník Fidel Martinez rozbiehal kariéru v Deportive Quito, v ročníku 2011 prispel k majstrovskému titulu. Počas prvého pôsobenia v Tijuane nastúpil na 79 stretnutí ligy, nastrieľal 21 gólov. V sezóne 2012/13 pomohol k ligovému prvenstvu. V máji 2015 posilnil Pumas UNAM. Stal sa stabilnou súčasťou úvodnej jedenástky, v lige zaznamenal 68 štartov, 14-krát sa zapísal do listiny strelcov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Atlas, Penarol Montevideo, Barcelona SC a Šangaj Shenhua. V januári 2021 sa vrátil do Tijuany. Ekvádor reprezentoval 36-krát, osemkrát sa tešil z gólu.

Brayan Angulo si zakladá najmä na úspešnosti v defenzívnom súboji. Hráva na ľavej strane obrany. America Cali je klub, kde začínal, ďalšie futbalové kroky robil v Portugalsku, zamestnávali ho Boavista a Leixoes. V Deportive La Coruna sa neuplatnil, na hosťovaní vo Vallecane sa štyrikrát dostal na ihrisko. Kariéru reštartoval v Atleticu Baleares. Darilo sa mu v Granade, dres Razgradu obliekol v lige 31-krát, získal cenné skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy. Zviditeľnil sa v Pueble, raz reprezentoval Kolumbiu.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Esteban Pavez. Tridsaťjedenročný stredopoliar figuruje v širšom kádri národného výberu Čile, osemkrát reprezentoval. Ako dorastenca ho Colo-Colo získalo z CD Cobreloa. V ročníku 2016 dvíhal nad hlavu národný pohár, trikrát sa podieľal na majstrovskom titule, absolvoval 131 ligových duelov, požičali si ho Rangers Talca, San Marcos a Union Temuco. V Athleticu Paranaense patril do základnej zostavy. Počas druhého pôsobenia v Colo-Colo odohral 26 duelov najvyššej súťaže Čile. Pred príchodom na súčasné pôsobisko legionárčil v Al-Nasr Dubaj.

Dôležitou súčasťou mužstva je krídelník Erick Castillo. Vyrastal v Independiente del Valle, v profesionálnom futbale začínal ako hráč Norte America na hosťovaní v LDU Loja. Po príchode do Barcelony si ho hneď požičalo Olmedo, po návrate sa usadil v základnej zostave, na 13 presných zásahov potreboval 90 zápasov ekvádorskej ligovej súťaže. V Mexiku ho okrem Tijuany zamestnávali aj Juarez a Santos Laguna. V ekvádorskej reprezentácii debutoval 5. septembra 2019, na konte má štyri medzištátne stretnutia.

Útočník Mauro Manotas je trojnásobným juniorským reprezentantom Kolumbie. Kariéru rozbiehal v Uniautonoma FC, v 25 ligových dueloch päťkrát skóroval. Trinásteho mája 2015 sa upísal pre Houston Dynamo. Keď pred ročníkom 2018 odišiel Erick Torres, stal sa prvou voľbou do útoku. Za rok 2018 preberal cenu pre najlepšieho hráča klubu. Na 51 gólov potreboval 149 súbojov Major League Soccer. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 8. decembra 2020.

Alternatívou do záložnej formácie je Cristian Rivera. Je odchovancom Deportiva Cali, v profesionálnom zápase debutoval vo februári 2016, počas prvého pôsobenia v klube nastúpil na desať ligových zápasov. V Deportive Pasta sa rozohral do skvelej formy, potom sa vrátil do Deportiva Cali. V 70 dueloch najvyššej súťaže Kolumbie sa štyrikrát tešil z gólu. Tijuana si ho najprv 3. januára 2020 požičala, keď sa presadil, uplatnila opciu na prestup.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova