Trapani

Jonathan Biabiany sa najlepší cíti na krídle, zdobí ho rýchlosť. Ťažšie sa dostáva do gólových príležitostí, je slabší v hre jeden na jedného. Prvú hernú prax získal ako hráč FC Internazionale Miláno na hosťovaní v Modene, v 55 zápasoch dosiahol deväť presných zásahov. Aj v Parme najprv hosťoval, 1. februára 2010 podpísal prestupové lístky. V júni 2010 sa opäť dohodol s milánskym Interom, do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal. Prispel k prvenstvu na MS klubov 2010, potom sa stal súčasťou hráčskej výmeny, prišiel do Sampdorie Janov, opačný smer nabral Giampaolo Pazzini. Nastúpil na 18 ligových duelov. Počas druhého pôsobenia v Parme potreboval na 14 presných zásahov 108 vystúpení. Následne tretíkrát obliekal dres Interu Miláno, absolvoval 21 zápasov ligy, hosťoval v Sparte Praha. Na súčasné pôsobisko prišiel z Parmy, 8. novembra 2019. Šesťkrát dostal šancu vo francúzskej dvadsaťjednotke.

Tridsaťšesťročný rodák z Foggie Luca Pagliarulo je alternatívou do obrany. Patrí mu kapitánska páska. Kariéru rozbiehal v Orbassane, zviditeľnil sa vo Foggii. Jeho ďalšími klubmi boli Manfredonia a Canavese. V Trapani zaznamenal 134 vystúpení a desať gólov.

Felice Evacuo sa v Laziu Rím nepresadil, strelecky sa mu darilo v Avelline, v Benevente a v Spezii. Výkonmi v Novare si vypýtal prestup do Parmy, dres menil 6. júla 2016. Trapani posilnil v lete 2017. V 59 stretnutiach nastrieľal 16 gólov. Je dvojnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Obranca Stefan Strandberg bol pri treťom mieste na ME 2011 dvadsaťjedenročných kapitánom, umiestnil sa v ideálnej jedenástke podujatia. V A-mužstve Nórska nastúpil na desať duelov. Prvú registračku mu vystavili v FK Mandalskameratene, dobré služby odvádzal pre Valerenga Fotball. Darilo sa mu v Rosenborgu. Hrával aj za FK Krasnodar, Hannover a Ural. Trapani ho angažovalo 13. decembra 2019.

Nikola Jakimovski zozbieral v juniorských národných výberoch Severného Macedónska 24 vystúpení. Vyrastal v FK Makedonija Gjorče Petrov, výkonmi v FK Javor Ivanjica si vyslúžil prestup do Japonska. V drese Nagoye Grampus nastúpil na 22 duelov. Ďalšími jeho klubmi boli Jagodina, Varese, Como, Bari, Benevento, Vicenza, Bisceglie a Larisa.

Tridsaťročný rodák z Marseille Anthony Taugourdeau patrí k najčastejšie nasadzovaným hárčom. Začínal v Pise, po bankrote klubu prestúpil do Carpi, v 32 zápasoch dosiahol deväťgólový nástrel. V AlbinoLeffe a v Piacenze sa mu darilo. Na súčasnom pôsobisku absolvoval 47 stretnutí, osemkrát skóroval.

Dvadsaťosemročný Stefano Pettinari sa stará o gólový nástrel. Najlepšie sa cíti v útoku, je použiteľný aj na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii AS Rím, po pôsobení v Crotone, keď v 89 zápasoch 14-krát našiel presnú mušku, sa do klubu vrátil. V A-mužstve šancu nedostal, požičali si ho Latina, Pescara, Vicenza a Como. Koncom augusta 2016 sa stal hráčom Pescary. V júni 2018 prestúpil do Lecce, v Trapani je na hosťovaní. V juniorských národných výberoch Talianska nastúpil na 27 duelov, šesťkrát sa zapísal do listiny strelcov.

Tomasz Kupicz uspel vo februári 2007 vo Wigane Athletic, neuplatnil sa, nepresadil sa ani keď si ho požičal Oldham. Do Chieva Verona prišiel z Jagiellonii Bialystok, v talianskej najvyššej súťaži zaznamenal iba jedno vystúpenie, dobré služby odvádzal na hosťovaniach v Cittadelle, v Brescii a v Novare. Ďalšie futbalové kroky robil v Cesene a v Ascoli. Je hráčom Bari, v Trapani hosťuje. V rokoch 2010 až 2013 štyrikrát reprezentoval Poľsko.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova