Tsarsko Selo

Sasho Alexandrov sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Stopercentú defenzívnu činnosť podporuje zapájaním sa do útočenia. Je rýchly, priebojný, zakladá si na stopercentnej kondícii. Beroe Stara Zagora je klub, kde sa rozohral do dobrej formy, vo Varne patril k najlepším hráčom, nastúpil na 135 ligových duelov. V januári 2015 prestúpil do Levski Sofia, zapracoval sa do základnej zostavy, zaznamenal 57 vystúpení v lige. Ďalším jeho pôsobiskom bol Etar Veliko Tarnovo. Slavii Sofia pomohol k zisku Bulharského pohára v ročníku 2017/18. Prišiel z CSKA 1948 Sofia, kde absolvoval 57 ligových duelov.

Dvadsaťšesťročný Louis Nganioni hráva na ľavej strane obrany. V Lyone, kde vychodil mládežnícku akadémiu, stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, nastúpil na 52 stretnutí, na hosťovaní v FC Utrecht si vyskúšali 11-krát atmosféru najvyššej súťaže Holandska, potom si ho požičal Brest. Sedemkrát obliekol dres Levski Sofia, v dánskom klube Fremad Amager zotrval iba krátko. Arena Tsarsko Selo je jeho futbalovým domovom od sezóny 2020/2021. Je 39-násobným juniorským reprezentantom Francúzska, na ME 2013 devätnásťročných sa podieľal na druhom mieste.

Stopér Ivan Bandalovski je držiteľom kapitánskej pásky. V národnom výbere Bulharska zažil premiéru 14. októbra 2009 pri výhre s Gruzínskom v kvalifikácii MS 2010. Absolvoval 19 medzištátnych zápasov. Vyrastal v Levski Sofia, profesionálom sa stal v Litexe Loveč. Odohral 27 ligových duelov, na hosťovaní vo Feyenoorde Rotterdam šancu nedostal. Darilo sa mu v Lokomotive Sofia, v CSKA Sofia sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo. Vybojoval Bulharský pohár 2010/11, v 79 ligových zápasoch sa trikrát strelecky presadil. V OH Leuven robil ďalšie futbalové kroky. Do FK Partizan Belehrad si ho vyžiadal tréner Marko Nikolič. Konkuroval mu Gregor Balažic. Raz vyhral národný pohár, raz ligu. Vereya, Anorthosis Famagusta, Beroe Stara Zagora a Botev Plovdiv boli jeho ďalšími zamestnávateľmi. Káder FC Tsarsko Selo Sofia vystužil 25. septembra 2020. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj, ide príkladom v nasadení.

Tridsaťročný rodák zo Zürichu Alen Stevanovič je trojnásobným reprezentantom Srbska. V FK Radnički Obrenovac mu vystavili prvú registračku, vo februári 2009 sa dohodol s milánskym Interom. Raz sa predstavil v najvyššej súťaži Talianska. Turín do jeho príchodu potom investoval dva milióny eur. V prvej sezóne na novom pôsobisku mu tréner Franco Lerda dal šancu v druhej lige osemkrát. Celkovo v 57 dueloch strelil päť gólov, požičali si ho Toronto, Bari, Palermo a Spezia. Partizan Belehrad si jeho služby zabezpečil 31. augusta 2015. Nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. Dvakrát dvíhal nad hlavu Srbský pohár, pomohol k majstrovskému titulu 2016/17. Hrával aj za Shonan Bellmare a za Wislu Plock.

Hristo Popadiyn je použiteľný na stopérovi a aj na pravom kraji obrany. Zdokonaľoval sa v Levski Sofia, keď si ho požičalo Chievo, nezaujal, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale tak nadobudol na hosťovaní v FC Vitosha Bistritsa. Jeho ďalšími zastávkami boli Botev Vratsa a Lokomotiv Mezdra. V Razgrade stačili jeho herné zručnosti iba na B-mužstvo. Vyšlo mu angažmán v Lokomotive Sofia. Je 12-násobným juniorským reprezentantom Bulharska.

Ventsislav Vasiljev vie zahrať na pravej strane obrany i na stopérovi. Figuruje v širšom kádri národného výberu Bulharska, debutoval 7. februára 2015 pri bezgólovej remíze s Rumunskom, reprezentoval trikrát. Vychoval ho Minyor Pernik, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2006, odohral 61 stretnutí. Aris Limassol je klub, kde si odskúšal legionárčenie, zaznamenal 40 štartov. Potom sa opäť dohodol s Minyorom Pernik, kde sa rozohral do formy, ktorá znamenala prestup do CSKA Sofia, dres menil 21. decembra 2012. V 51 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Beroe Stara Zagora, Etar Veliko Tarnovo, Arda Kardžali a CSKA 1948 Sofia.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova