Tunisko

V bráne sa najčastejšie objavuje Aymen Mathlouti, 33-ročný držiteľ kapitánskej pásky. Všeobecne je považovaný za jedného z najlepších (nielen) afrických gólmanov vôbec. Vyhodnotili ho za najlepšieho brankára Afrického pohára národov 2015, nechýbal ani v ideálnej zostave podujatia. Vyrastal v Clube Africain, od roku 2003 chytáva za ES Sahel. Našiel tu skutočný futbalový domov, zmeniť pôsobisko ho neprinútili ani tie najlukratívnejšieho ponuky. Prvý zo sedemdesiatich štartov v reprezentácii absolvoval v roku 2006. Pôsobivý futbalista je magnetom pre divákov, lídrom tímu, ktorý v klasifikácii FIFA figuruje na 27. mieste a na MS 1978 ako prvá africká krajina vyhrala zápas majstrovstiev sveta.

Wabhi Kharzi potreboval na 11 gólov iba 33 medzištátnych zápasov, a to nehráva v útoku, ale v záložnej formácii. Dvadsaťšesťročný rodák z Ajaccia vyrastal v Bastii, kde aj v roku 2009 nastúpil na prvý profesionálny zápas. Celkovo tu s 31-gólovou bilanciou odohral 171 duelov. V júli 2014 sa presťahoval do Bordeaux, kde sa tiež pravidelne objavoval v listine strelcov, naopak, v Premier League, kde absolvoval 35 duelov, sa strelecky presadil iba v troch prípadoch. Momentálne zo Sunderlandu hosťuje v Rennes.

Hamdi Harbaoui sa rozbiehal v Esperance Tunis, v 107 dueloch dosiahol 38 presných zásahov, potom exceloval v treťoligovom belgickom tíme Visé, v 50 vystúpeniach sa presne trafil 35-krát. Momentálne zažíva vrchol kariéry. Z Anderlechtu Brusel momentálne hosťuje v R. Charleroi SC, kde v štrnástich ligových dueloch dosiahol štyri góly, presnú streleckú mušku osvedčuje aj v reprezentácii, kde v piatich dueloch skóroval 16-krát.

Ali Maaloul patrí na klubovej úrovni k najlepšie strieľajúcim obrancom, pri svojich začiatkoch v CS Sfaxiem dosiahol v 143 vystúpeniach 56 presných zásahov. K najlepším patrí aj pri realizácii štandardných situácií. Tesne pred odchodom do Al Ahly preberal v tíme kapitánske povinnosti. Pri prestupe predstavovala cena hráča 750000 dolárov. Prvé zo súčasných 39 vystúpení v národnom tíme absolvoval 6. júla 2013 v zápase s Marokom. Na medzinárodnej úrovni sa mu strelecky nedarí, ešte nedokázal skórovať.

V tejto sezóne prišiel hosťovať z Valencie do Olympique Marseille. Všeobecné uznanie si zaslúžil už vo začiatkoch kariéry, v ktorých nastupoval v drese Etoile Sportive du Sahil. Obľúbili si ho fanúšikovia, odborníci mu predpovedali nadštandardnú budúcnosť. Štrnásteho januára 2010 sa pobral na hosťovanie do Nemecka, upísal sa pre Werder Brémy. Aymen Abdennour je jednoznačne najcennejším obrancom zo súčasného kádra, robia to z neho skúsenosti. Na obrancu disponuje nadštandardnou loptovou technikou, dosahuje prakticky stopercentnú úspešnosť v defenzívnom súboji, diriguje spoluhráčov z obrannej formácie, v prípade hroziaceho nebezpečenstva nepriaznivého výsledku je prvým útočníkom. Prvý štart v reprezentácii zaznamenal v roku 2009. Na kontinentálnych šampionátoch v rokoch 2015 a 2016 ho zaradili vedenie Africkej futbalovej federácie zaradilo do najlepšej zostavy turnaja.

1 príspevok k článku “Tunisko”

  1. generic says:

    Does viagra generic vs pfizer work for someone who doesn’t have ED?

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova