U Craiova 1948

Terrell Ondaan sa najlepšie cíti na krídle. Reprezentuje Guyanu, na konte má štyri medzištátne zápase, predtým sa päťkrát predstavil v juniorských národných výberoch Holandska. Jeho rodiskom je Amsterdam, zdokonaľoval sa v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu, ešte ako dorastenec prestúpil do AZ Alkmaar. V SC Telstar sa stal profesionálom. Vyšlo mu pôsobenie v Tilburgu. Podarilo sa mu nahradiť Virgila Misidjana. V PEC Zwolle sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo. Keď sa vrátil do SC Telstar, potreboval na 13 presných zásahov 30 zápasov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Grenoble a Nijmegen. Do Rumunska prišiel 14. augusta 2021.

Obranca Bradley Diallo prešiel v Marseille mládežníckou akadémiou, v A-mužstve sa neuplatnil. Keď hrával za Oldham Athletic, získal cenné skúsenosti, zaznamenal 15 štartov. V RWS Bruxelles robil ďalšie futbalové kroky. V Los Angeles Galaxy hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, v Major League Soccer odohral 18 duelov. Gas Metan Medias, Politechnica Iasi a Chindia Targoviste boli jeho pôsobiskami v Rumunsku. Štadión Ion Oblemenco je jeho futbalovým domovom od 14. augusta 2020. V reprezentácii Mali šancu ešte nedostal. Je pilierom a organizátorom defenzívy.

Stopér Lorenzo Paramatti talent dedil, jeho otec Michele Paramatti bol profesionálnym futbalistom. Vychoval ho Inter Miláno, začínal ako hráč FC Bologna, keď si ho požičali Siena, Messina a Santarcangelo. Potom pôsobil v AS Gubbio, Pro Piacenza je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky. V ACS Poli Temešvár odštartoval legionárčenie. Keď sa vrátil do Talianska, obliekal dres Rimini FC. Osemnásteho septembra 2020 sa dohodol s FC U Craiova.

Víťaz druhej ligy z minulej sezóny si zakladá najmä na kvalitnej obrane, jej dôležitou súčasťou je 27-ročný Dominik Kovačič. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj, do útočenia sa prakticky nezapája. Je odchovancom NK Záhreb, nastúpil na 73 stretnutí. V Lugane sa neuplatnil. Keď ho zamestnával Sheriff Tiraspol, nastúpil na tri ligové strentutia. V NK Široki Brijeg reštartoval kariéru, absolvoval 46 štartov. Cenné skúsenosti nadobudol v Lokomotive Záhreb, na hosťovaní vo Vejle nastúpil na 15 zápasov.

Držiteľom kapitánskej pásky je Drahos Albu. Vychoval ho Utrecht, v rezervnom tíme absolvoval 13 štartov. K postupu súčasného zamestnávateľa do najvyššej súťaže v ročníku 2020/21 prispel výkonmi v 19 stretnutiach. Je súčasťou rumunskej dvadsaťjednotky. Z futbalovej abecedy vie 20-ročný stredopoliar všetko.

Dva roky nikde nepôsobil, teraz sa vracia. Tridsaťjedenročný Mamadou Bagayoko hráva na pravom kraji obrany. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2008, v národnom výbere Pobrežia Slonoviny dostal šancu 16-krát. Začínal v rodnom meste Abidjan, v Africa Sports. So Slovanom Bratislava sa trikrát stal ligovým šampiónom. Dobré služby odvádzal pre Sint-Truiden. Ďalšími jeho zamestnávaľmi boli OH Leuven, Mechelen a Red Star Paríž. Má rýchle nohy, zdobí ho obrovské nasadenie.

Veľkým talentom je Sekou Sidibe. Skvelý je v hre jeden na jedného, na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, dobre bráni, je rýchly a priebojný. V PSV Eindhoven absolvoval mládežnícku akadémiu, v rezerve odohral so šesťgólovou bilanciou 24 stretnutí. V FC Emmen sa od neho čakalo viac, do základnej zostavy sa prebojovať nedokázal. Complex Sportiv Craiova je jeho futbalovým domovom od začiatku tejto sezóny. V národných výberoch Belgicka sa predstavil 27-krát, nastrieľal sedem gólov.

Tridsaťtriročný Hugo Vieira je alternatívou do útoku. V FC Santa Maria mu vystavili prvú registračku, na 37 gólov potreboval iba 41 štartov. V rezerve Bordeaux sa rozohral do takej formy, že ho angažoval FC Gil Vicente. V 62 stretnutiach nastrieľal 16 gólov. V Benfice sa nepresadil, kariéru reštartoval na hosťovaní v Gil Vicente. V Brage sa nepresadil, po ďalšom hosťovaní v Gil Vicente si vyskúšal futbal v Rusku, hrával za Torpedo Moskva. Najlepšie časy zažil v CZ Belehrad, pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov, v ročníku 2015/16 oslavoval majstrovský titul, zoznámil sa s atmosférou pohárovej Európy. Keď ho zamestnával Sivasspor, jeho štarty limitovali zranenia. Keď štvrtýkrát obliekal dres FC Gil Vicente, nastúpil na 11 zápasov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova