Union Berlín

Tridsaťjedenročný Rafal Gikiewicz je prvou voľbou medzi tri žrde. Kariéru rozbiehal v tímoch Jagiellonia Bialystok a Slask Vroclav, zviditeľnil sa pôsobením v Eintrachte Braunschweig. Vo Freiburgu sa nepresadil. S Unionom Berlín sa na spolupráci dohodol v júni 2018. Jeho brat dvojička Lukasz Gikiewicz je tiež profesionálnym futbalistom.

Pevné miesto v základnej zostave má 23-ročný stopér Marvin Friedrich. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Schalke, viac hrával za rezervu ako za A-mužstvo, v nemeckej najvyššej súťaži zaznamenal sedem vystúpení. V Augsburgu sa neuplatnil. Union Berlín ho získal v januári 2018. V juniorských reprezentačných výberoch Nemecka zozbieral sedem štartov.

Felix Kroos je mladším bratom Toniho Kroosa. Začínal v Hanse Rostock, za rezervu nastúpil na 26 duelov, dres A-mužstva obliekol 27-krát. Do Werderu Brémy prestúpil 15. júna 2010, najprv sa na ihrisku objavoval sporadicky, hrával za rezervu, pravidelne začal nastupovať v ročníku 2013/14, odohral 65 ligových stretnutí. V Berlíne pôsobí od 28. januára 2016. Je 35-násobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Stopér Neven Subotič sa profesionálom stal v 1. FSV Mainz, najlepšie časy zažil v Borussii Dortmund. V ročníkoch 2010/11 a 2011/12 vyhral ligu, v sezóne 2011/12 dvíhal nad hlavu Nemecký pohár, pričinil sa o postup do finále Ligy majstrov 2012/13. V 196 zápasoch ligy 15-krát skóroval, 41-krát si zahral v pohárovej Európe. Ďalšie futbalové kroky robil v Saint Etienne. V rokoch 2009 až 2013 reprezentoval Srbsko, absolvoval 36 medzištátnych zápasov.

Obranca Florian Hübner je dvojnásobným reprezentantom Nemecka vo vekovej kategórii do 20 rokov. Prvú registračku mu vystavili v SV Wehen Wiesbaden, v kariére pokračoval v rezervnom tíme Borussie Dortmund. Výkonmi v Sandhausene si vypýtal prestup do Hannoveru, káder Unionu Berlín vystužil v júni 2018.

Tridsaťdvaročný Christopher Trimmel je držiteľom kapitánskej pásky. Figuruje v širšom kádri národného výberu Rakúska, trikrát reprezentoval. V roku 2008 prišiel do Rapidu Viedeň z ASK Horitschon, v 149 zápasoch dosiahol 18 presných zásahov. Hráčom Unionu Berlín sa stal vo februári 2014.

O gólový nástrel sa stará 27-ročný Sebastian Andersson. Profesionálom sa stal v Angelholms FF, v rodnom Švédsku hrával aj za Kalmarr, Djurgardens a Norrkӧping. Prvým jeho zamestnávateľom v Nemecku bol Kaiserslautern, na 12 presných zásahov potreboval 29 stretnutí. Union Berlín ho angažoval v júni 2018. S dvojgólovou bilanciou odohral päť medzištátnych zápasov, v národnom výbere Švédska debutoval v januári 2017 v súboji s Pobrežím Slonoviny.

Manuel Schmiedebach sa najlepšie cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckej akadémii Herthy Berlín, v A-mužstve sa nepresadil, za rezervu nastúpil na 36 duelov. Po príchode do Hannoveru hrával najprv v B-mužstve, potom absolvoval 202 stretnutí nemeckej najvyššej súťaže, 24-krát dostal šancu v pohárovej Európe. V Unione Berlín je na hosťovaní.

Konkurenciu v útoku navýšil Anthony Ujah. Začínal v tímoch Abuja FC a Warri Wolves, darilo sa mu v Lillestrӧme, na 27 presných zásahov potreboval 36 štartov. V júni 2011 ho oslovili aj Brӧndby a FC Kodaň, vybral si Mainz. V Kolíne sa uplatnil na hosťovaní, neskôr podpísal prestupové lístky. Hrával aj za Werder Brémy a Liaoning Whowin, v decembri 2017 sa vrátil do Mainzu. Je sedemnásobným reprezentantom Nigérie.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova