Universitatea Craiova

Nicusor Bancu vykonáva kapitánske povinnosti. Je použiteľný na ľavej strane obrany a na ľavej strane zálohy. V FC Olt Slatina mu vystavili prvú registračku, v 68 dueloch sa osemkrát zapísal do listiny strelcov. Universitatea Craiova ho angažovala 14. júla 2014. Dvakrát vyhral Rumunský pohár, v ročníku 2019/20 prispel k druhému miestu v lige. O jeho služby sa zaujímali Lazio Rím a PSV Einhoven. V ročníku 2020/21 sa umiestnil v ideálnej ligovej zostave. V 219 dueloch najvyššej súťaže Rumunska dosiahol 20 gólov. Rumunsko reprezentoval 19-krát.

Dôležitou súčasťou mužstva je 32-ročný stopér Valerica Gaman. V rokoch 2011 až 2017 reprezentoval Rumunsko, zozbieral 14 vystúpení. Vychovala ho Universitatea Craiova, počas prvého pôsobenia v klube absolvoval 90 stretnutí ligy. V Diname Bukurešť sa výraznejšie nepresadil. Zviditeľnil sa v Astre Giurgiu, s 15-gólovou bilanciou odohral 126 stretnutí. Dvanásťkrát sa predstavil v zápase pohárovej Európy. Raz vyhral ligu, raz pohár. Turecký futbal okúsil, keď ho zamestnával Karabükspor. V Steaue Bukurešť sa od neho čakalo viac, do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal. Vyšlo mu pôsobenie v Al-Shabab. Od 6. augusta 2020 druhýkrát obliekal dres Astry Giurgiu. Do FC Universitatea Craiova sa vrátil 30. júna 2021.

Mirko Pigiacelli je prvou voľbou medzi tri žrde. Vyrastal v rodnom Ríme, v dorasteneckých tímoch Lazia a AS. Do dobrej formy sa rozohral ako hráč Parmy na hosťovaní v Reggine, darilo sa mu vo Frosinone. V Pescare robil ďalšie futbalové kroky, odchytal osem stretnutí, požičali si ho Pro Vercelli a Trapani. Na súčasnom pôsobisku zaznamenal 110 štartov v najvyššej súťaži Rumunsku, zoznámil sa s atmosférou pohárovej Európy. Je 16-násobným juniorským reprezentantom Talianska.

Alternatívou do defenzívy je Paul Papp, je použiteľný na pravej strane obrany i na stopérovi. Zviditeľnil sa v FC Vaslui, pričinil sa o druhé miesto v ligovej sezóne 2011/12 a o postup do finale Rumunského pohára 2009/10. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, v 74 zápasoch ligy šesťkrát skóroval. V Chieve Verona sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. Pri majstrovskom titule Steauy Bukurešť 2014/15 odohral 20 stretnutí. Vyskúšal si aj Švajčiarsko, obliekal dres FC Wil. V Turecku ho zamestnávali Karabükspor a Sivasspor. Je 20-násobným reprezentantom Rumunska.

Obranca Mihai Balasa zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Rumunska 32 štartov, premiéru v A-mužstve absolvoval 8. októbra 2017 v súboji kvalifikácie MS s Dánskom. Na konte má osem medzištátnych zápasov. Futbalový talent dedil po otcovi, ktorý bol tiež profesionálom. Jeho prvým zamestnávateľom bol Viitorul Constanta. V AS Rím sa uplatniť nedokázal, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Crotone. Steaua ho angažovala v januári 2017. Absolvoval 61 ligových vystúpení, 15-krát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. Štyrikrát pomohol k majstrovskému titulu. Na súčasné pôsobisko prišiel 19. augusta 2019.

Daniel Nistor hráva v strede zálohy. Nadštandardná je jeho strela, dobrý je v hre jeden na jedného, solídne bráni. Pandurii Targu Jiu je klub, kde sa rozohral do dobrej formy, v 97 ligových dueloch dosiahol deväť presných zásahov. Legionárčenie v Thonon Evian FC sa mu príliš nevydarili, po návrate do Pandurii Targu Jiu reštartoval kariéru. Keď prvýkrát obliekal dres Dinama Bukurešť, zaznamenal 29 štartov v lige. Po pôsobení v CFR Kluž sa do Dinama Bukurešť vrátil. S Universitateou Craviova sa dohodol 6. januára 2020. Osemkrát reprezentoval Rumunsko.

Ante Roguljič je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Rodák zo Splitu začínal ako hráč Salzburgu na hosťovaní v FC Liefering, v 49 stretnutiach deväťkrát skóroval. Potom si ho požičali aj Hajduk Split, Admira Wacker Mӧdling a Wacker Innsbruck. Vyskúšal si futbal na Cypre, dres FC Pafos obliekol 22-krát. Pred ročníkom 2018/19 vystužil káder AS Trenčín. Nastúpil na 50 ligových duelov, 11-krát sa strelecky presadil. V juniorských národných výberoch Chorvátska potreboval na 22 presných zásahov 49 štartov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova