Valenciennes

Sessi D’Almeida je pre mužstvo najcennejší na pozícii defenzívneho stredopoliara. Reprezentuje Benin, na konte má 13 medzištátnych zápasov, debutoval pri remíze s Rovníkovou Guineou v roku 2015. Kariéru rozbiehal v rezervách Girondins Bordeaux a PSG. V letnom prestupovom období roku 2016 prestúpil do Barnsley, kde sa neuplatnil, viac sa mu darilo v FC Blackpool. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Yeolvil Town. Vo Valenciennes pôsobí od 24. júla 2019.

Teddy Chevalier je odchovancom Gueugnonu, 12. júna 2009 ho angažoval prvoligový belgický klub Zulte Waregem. Ihneď sa zapracoval do základnej zostavy, v januári 2010 ho oslovil Anderlecht Brusel, no transfer sa neuskutočnil. Pred ročníkom 2010/11 sa o jeho služby zaujímali z Twente Enschede. V 94 zápasoch nastrieľal 19 gólov. V dobrej forme sa predstavil aj v Holandsku, hrával za RKC Waalwijk. Po pôsobení v Kortrijku si vyskúšal v drese Caykuru Rizespor futbal v Turecku. Po nevydarenom angažmáne v Lens sa 6. januára 2017 do Kortrijku vrátil, na 34 presných zásahov potreboval 105 ligových vystúpení.

Dvadsaťštyriročný Jerome Prior je prvou voľbou medzi tri žrde. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Girondins Bordeaux, od roku 2012 hrával za rezervu, odchytal 36 duelov, v A-mužstve zažil debut vo francúzskej najvyššej súťaži 15. augusta 2015, absolvoval 29 ligových vystúpení. Valenciennes FC posilnil pred štartom tejto sezóny.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný Malek Chergui, je použiteľný v zálohe i v útoku. Na prvom pôsobisku v Dijone sa v základnej zostave udomácniť nedokázal. Do dobrej formy sa rozohral v Grenoble, na 11 presných zásahov potreboval 22 vystúpení. Po angažmánoch vo Valence a v Cannes sa do Grenoble 13. augusta 2017 vrátil. Odohral 29 stretnutí, osemkrát sa strelecky presadil. Káder Valenciennes FC vystužil 1. júla 2019.

Jorris Romil zažil 23. marca 2019 premiéru v národnom výbere Guadeloupe. Od dvanástich rokov sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Reims, v A-mužstve sa nepresadil, za rezervný tím nastúpil na 12 stretnutí. Ďalšie futbalové kroky robil v JA Drancy, v Sablé FC a v B-mužstve Girondins Bordeaux. Prvý zápas za Valenciennes FC odohral 28. júla 2017, v 45 zápasoch sa sedemkrát zapísal do listiny strelcov. Druhú polovicu minulej sezóny strávil na hosťovaní v Les Herbiers VF.

Baptiste Aloé zaknihoval tri štarty v juniorských národných výberoch Francúzska. Začínal v Marseille, za rezervu nastúpil na 52 duelov, dres A-mužstva obliekol v 14-krát. Do Valenciennes FC bol najprv požičaný, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Je alternatívou do stredu obrany.

Dvadsaťštyriročný rodák z Bruselu Baptiste Guillaume zozbieral osem štartov v juniorských národných výberoch Belgicka. Prvú registračku mu vystavili v Lens, za rezervu nastúpil na 21 duelov, 33-krát sa predstavil v A-mužstve. Aj v Lille hrával za rezervu i za A-mužstvo, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Štrasburgu. Je hráčom Angers, vo Valenciennes je na hosťovaní.

Syn Taliana a Alžírčanky Maxime Spano je pevnou súčasťou základnej zostavy, hráva v strede obrany. Rodák z francúzskeho mesta Aubagne začínal v FC Toulouse, viac hrával v rezerve ako v A-mužstve. Darilo sa mu v Grenoble, Stade du Hainut je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2019. Jeho brat dvojča Romain Spano je tiež profesionálnym futbalistom.

Laurent dos Santos je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. S Guingampom sa dohodol na prvej profesionálnej zmluve, v 34 zápasoch sa mu nepodarilo skórovať, rovnako sa mu nepodarilo dosiahnuť gól ani v Štrasburgu, kde odohral 24 duelov. V kádri Valenciennes FC figuruje od 10. júna 2016.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova