Velez Sarsfield

Najznámejšou tvárou je ofenzívny stredopoliar Ricky Alvarez. Keď rozbiehal kariéru, jeho vzorom bol Zinedine Zidane. Je odchovancom CA Velez Sarsfield, počas prvého pôsobenia absolvoval 42 ligových štartov, päťkrát sa zapísal do listiny strelcov, raz oslavoval majstrovský titul. Milánsky Inter vyšiel jeho príchod na 12,8 milióna eur, transfer sa uskutočnil 5. júla 2011. Za trénerských čias Claudia Ranieriho sa udomácnil v úvodnej jedenástke. Deväťkrát sa predstavil v zápase pohárovej Európy, v 73 ligových dueloch zaznamenal 11 presných zásahov. Cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Sunderlande. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Sampdoria Janov a Atlas. Do CA Velez Sarsfield sa vrátil 20. januára 2020. Figuruje v širšom kádri národného výberu Argentíny, 2. septembra 2011 v súboji s Venezuelou debutoval, na konte má deväť medzištátnych zápasov. Bol súčasťou mužstva, ktoré vybojovalo druhé miesto na MS 2014. Hernými zručnosťami ho porovnávajú s Javierom Pastorem.

Frederico Mancuello nastupuje v strede zálohy. Je dvojnásobným reprezentantom Argentíny. Vychovalo ho Independiente, 14. decembra 2008 odohral prvý profesionálny zápas, v 152 ligových dueloch nastrieľal 20 gólov, prispel k prvenstvu na Copa Sudamericana 2010. Hosťoval v Belgrane. Šiesteho januára 2016 si jeho služby zabezpečilo Flamengo. Rozbiehal sa pomaly, jeho štarty limitovali zranenie, no potom dokázal svoje kvality. Ďalšie futbalové kroky robil v Cruzeiru a v Toluce. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 15. októbra 2020.

Alternatívou do brány je 33-ročný Alejandro Dominguez. Futbalové základy dostal v LDU Quito, tu strávil aj prvých desať rokov profesionálnej kariéry, nastúpil na 292 ligových duelov, dvakrát sa zaslúžil o majstrovský titul, vyhral Copa Sudamericana 2009. Hráčom Monterrey CF sa stal 22. júna 2016. Odchytal deväť ligových duelov, po hosťovaní v CA Colon sa dohodol so súčasným zamestnávateľom. V ekvádorskej reprezentácii zažil premiéru 26. marca 2011. Na Copa America 2011 bol prvou voľbou medzi tri žrde Marcelo Elizaga. Miesto v úvodnej jedenástke si vybojoval v bojoch o účasť na MS 2014, záverečný turnaj v Brazílii ho zastihol vo výbornej forme. Reprezentoval 52-krát.

Luis Abram dokáže zahrať na stopérovi i na ľavom kraji obrany. Ešte ako dorastenec prestúpil z Regatas Lima do Sportingu Cristal, v ročníku 2014 ho vyhodnotili za najväčší ligový talent, s trojgólovou bilanciou odohral 94 stretnutí. Dvakrát získal majstrovský titul. Stadium Jose Amalfitani je jeho futbalovým domovom od 18. januára 2018. Reprezentuje Peru. Najcennejší dres prvýkrát obliekol v máji 2016. Do záverečnej nominácie na svetový šampionát v Rusku sa nedostal. Na konte má 17 medzištátnych zápasov.

Perspektívu stať sa prvotriednym útočníkom má Lucas Janson. Začínal v CA Tigre, v roku 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v 92 dueloch nastrieľal 14 gólov. Uplatnil sa na hosťovaní v Toronte, v 11 dueloch Major League Soccer štyrikrát skóroval. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval 2,3 milióna eur. Má nos na góly, nadštandardná je jeho strela, ide príkladom v bojovnosti, platný je aj v defenzíve.

Santiago Caseres je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. V CA Velez Sarsfield prešiel mládežníckou akadémiou, prvú šancu v lige dostal v sezóne 2016/17. Jeho futbalové začiatky usmernil kouč Omar de Felippe, v ďalšom súťažnom ročníku sa udomácnil v úvodnej jedenástke, vtedy ho neúspešne oslovilo Atletico Madrid. Šestnásteho júla 2018 sa upísal pre Villarreal. V 23 dueloch španielskej ligy sa mu nepodarilo skórovať. Cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Clube America, aj Velez Sarsfield si ho požičal.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova