Venlo

Stopér Nils Rӧseler rozbiehal kariéru v Twente Enschede, nastúpil na osem duelov holandskej najvyššej súťaže. Po hosťovaní vo Venle sa vrátil do rodného Nemecka, angažoval ho Chemnitzer FC. Zaznamenal 66 vystúpení. Dres Venla oblieka od 28. júna 2016, v 69 zápasoch dosiahol dva presné zásahy.

Obranca Jerold Promes sa narodil v Amsterdame, vyrastal v mládežníckej akadémii Ajaxu, profesionálnu zmluvu mu neponúkli. Jeho prvým zamestnávateľom bol RKC Waalwijk, absolvoval sedem stretnutí najvyššej súťaže. V AZ Alkmaar sa uplatniť nedokázal. Dobré služby odvádzal pre Spartu Rotterdam a pre Telstar. V júli 2013 posilnil Venlo. V 158 zápasoch sa päťkrát strelecky presadil, v ročníku 2016/17 pomohol k vybojovaniu postupu do najvyššej súťaže.

Tino-Sven Sušič by mohol reprezentovať aj Belgicko a Chorvátsku, premiéru v národnom výbere Bosny a Hercegoviny zažil 5. marca 2014 v súboji s Egyptom, zúčastnil sa na svetovom šampionáte v Brazílii, na konte má deväť medzištátnych zápasov. V ročníku 2012/13 dvíhal nad hlavu Chorvátsky pohár, za Hajduk Split odohral s 19-gólovou bilanciou 104 ligových duelov, zaknihoval 18 vystúpení v pohárovej Európe. Do Genku prestúpil za dva milióny eur, dres menil 29. augusta 2016. S Venlom sa dohodol v júli 2018. Jeho otec bol profesionálnym futbalistom, jeho rodinným príslušníkom je Safet Sušič.

Tridsaťtriročný Christian Kum je použiteľný na stopérovi i na ľavej strane obrany. Prvé futbalové kroky robil v Haagu, absolvoval 144 duelov ligových súťaží, získal skúsenosti v pohárovej Európe. Prvého júla 2012 ho angažoval Heerenveen, ktorý vtedy viedol Marco van Basten. Po sezóne 2013/14 uprednostnil Utrecht pred ponukami z Haagu a z Nijmegenu. Do Venla prišiel z Rody Kerkrade.

Tridsaťročný stredopoliar Danny Post je držiteľom kapitánskej pásky. Rodák z Amsterdamu sa stal profesionálom v Haarleme, v snahe presadiť sa v Groningene a v SC Cambuur neuspel. Darilo sa mu v FC Dordrech, v 50 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Venlo si jeho služby zabezpečilo 23. júla 2013. Odohral 143 duelov, sedemkrát skóroval.

Jay-Rot Grot je odchovancom Bredy, pred sezónou 2015/16 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. V 35 zápasoch šesťkrát skóroval. Oslovila ho aj Florencia, na ďalšie pôsobenie si vybral Leeds United. Transfer sa uskutočnil 24. augusta 2017. V ročníku 2017/18 nastúpil na 20 duelov druhej anglickej ligy. Vo Venle je na hosťovaní.

Lars Unnerstall začínal v Schalke, v rezerve nastúpil na 54 stretnutí, v A-mužstve na 34. Desaťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. Po hosťovaní v FC Aarau prestúpil 21. mája 2014 do Fortuny Düsseldorf. Mal nahradiť Fabiana Giefera, nový zamestnávateľ investoval do jeho príchodu 0,25 milióna eur, prednosť však dostával Michael Rensing. V júni 2017 sa stal hráčom Venla. Osemnásteho mája 2018 prestúpil do PSV Eindhoven. Vo Venle je na hosťovaní. Dvakrát reprezentoval Nemecko vo vekovej kategórii dvadsaťročných.

Peniel Mlapa dosiahol v národnom výbere Nemecka do 21 rokov bilanciu 21 zápasov a osem presných zásahov. Prvého júna 2017 debutoval v reprezentácii Toga, absolvoval tri medzištátne zápasy. Prvú registračku mu vystavili v 1860 Mníchov, za rezervu nastúpil na 13 duelov, 23-krát obliekol dres A-mužstva. V lete 2012 prestúpil do Hoffenheimu, v 54 zápasoch sa päťkrát strelecky presadil. Borussiu Mӧnchengladbach vyšiel jeho príchod na tri milióny eur. Hrával aj za Norimberg a Bochum, momentálne patrí Dynamu Drážďany, vo Venle hosťuje. Dokáže vyhrať osobný súboj v pokutovom území súpera, má nos na góly.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova