Viktoria Berlín

Dvadsaťdvaročný útočník Lucas Falcao je pevnou súčasťou základnej zostavy. Jeho rodiskom je Caiuaba, vychoval ho Portland Timbers, v B-mužstve dostal dvakrát šancu. V kariére pokračoval v CD Estephona FS. Káder Viktorie Berlín vystužil 28. júna 2019. Dobrými výkonmi v ročníku 2020/21 prispel k postupu do tretej najvyššej súťaže Nemecka.

Alternatívou do útoku je 27-ročný Kimo Hovi. V rokoch 2014 až 2015 zozbieral desať štartov v dvadsaťjednotke Fínska. Kariéru rozbiehal v PKKU, s bilanciou 32 štartov a 19 gólov. V FC Lahti nedal o sebe výraznejšie počuť. Keď ho zamestnával Inter Lipsko, zviditeľnil sa, v 56 stretnutiach nastrieľal 33 gólov. Pred príchodom do Viktorie Berlín boli jeho ďalšími pôsobiskami Chemnitzer FC a Union Fürsternwalde.

Dôležitou súčasťou mužstva je pracovitý stredopoliar Bjӧrn Jopek. Značkou kvality sú jeho štandardné situáciee. Futbalové základy dostal v Unione Berlín, absolvoval 55 duelov druhej najvyšššej súťaže, päťkrát sa strelecky presadil. V Arminiii Bielefeld sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, naopak, dobré služby odvádzal pre Chemnitzer FC. Dres Würzburgu obliekol deväťkrát, v júni 2018 menil v rámci tretej ligy klubovú adresu, angažoval ho Hallescher FC. Viktoria Berlín si zabezpečila jeho služby 1. februára 2021.

Bernd Nehrig má 35 rokov, dokáže zahrať v zálohe a aj na pravej strane obrany. Vo VfB Stuttgart hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, na 18 gólov potreboval v 39 štartov, raz sa predstavil v najvyššej súťaži Nemecka. Pre Greuther Fürth odvádzal skvelé služby, s 29-gólovou bilanciou odohral 170 stretnutí, v ročníku 2011/12 sa zaslúžil o postup medzi nemeckú ligovú elitu. V FC St. Pauli strávil šesť sezón, zaznamenal 111 vystúpení. V Eintrachter Braunschweig sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo. V septembri 2020 sa dohodol s Viktoriou Berlín.

Tridsaťtriročný stopér Christoph Menz držiteľom kapitánskej pásky. Jeho rodiskom je Magdeburg, Union Berlín klub, kde začínal, v 123 stretnutiach gól streliť nedokázal. V Dyname Drážďany robil ďalšie futbalové kroky. Dobré služby odvádzal pre Rot-Weiss Erfurt, zaznamenal 114 štartov a sedem presných zásahov. Po ročnom pôsobení vo Fortune Kolín prišiel do Viktorie Berlín, absolvoval 14 štartov. Po účinkovaní v Eintrachter Braunschweig sa do Viktorie Berlín vrátil.

Najnovšou posilou je 24-ročný Martin Gamboš. Vyrastal v MŠK Žilina, v najvyššej súťaži Slovenska dostal šancu 12-krát, keď si ho požičala Trnava, odohral 21 ligových duelov. Senica a Zlaté Moravce sú kluby, v ktorých pokračoval v kariére. Je sedemnásobným juniorským reprezentantom Slovenska.

O miesto v obrannej formácii bojuje Alexander Hahn, 11-násobný juniorský reprezentant Nemecka. V Brémach strávil štyri roky v mládežníckej akadémii, 41-krát obliekol dres rezervy. V SV Meppen bol pevnou súčasťou základnej jedenástky. Tri sezóny pôsobil v 1. FC Saarbrücken, so šesťgólovou bilanciou odohral 71 zápasov. V FC Homburg potreboval na 21 gólov 62 štartov. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Rot-Weiss Essen. V júli 2021 prestúpil do Viktorie Berlín.

Nemecký útočník alžírskeho pôvodu Sofian Benyamina patrí k najskúsenjším hráčom Viktorie Berlín. Vychoval ho Union Berlín, profesionálom sa stal v Jene. Vo VfB Stuttgart stačili jeho kvality iba na rezervný tím, na 28 gólov potreboval 98 vystúpení. V kariére pokračoval ako hráč Dynama Drážďany na hosťovaní v SC Preussen Münster. Keď hrával za Wehen Wiesbaden, dosiahol 35 vystúpení a sedem presných zásahov. V Hanse Rostock bol oporou, najvyššiu súťaž Poľska si vyskúšal v Štetíne. Pred príchodom vo Viktorie Berlín ho zamestnával Lübeck.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova