Virtus Entella

Tridsaťpäťročný Matteo Mancosu dokáže obsadiť ktorékoľvek miesto v ofenzíve. Zviditeľnil sa v Trapani, na 51 presných zásahov potreboval 88 štartov, v ročníku 2013/14 sa stal kráľom druholigových strelcov. Bologna ho 26. januára 2015 kúpila za 1,1 milióna eur. V najvyššej súťaži Talianska absolvoval 26 duelov, raz skóroval. Siedmeho júla 2016 odišiel do Montrealu na hosťovanie, 2. marca 2017 podpísal prestupové lístky, nastúpil na 76 duelov, 15-krát sa radoval z gólu. Súčasného zamestnávateľa posilnil 8. januára 2019. Dokáže podržať loptu, má cit pre prihrávku.Kristian Adorjan
dokáže zahrať v útoku i na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Ešte ako dorastenec prestúpil z MTK Budapešť do FC Liverpool, v A-mužstve šancu nedostal, na hosťovaní v Groningene absolvoval s trojgólovou bilanciou 19 stretnutí. Prvého septembra 2014 prestúpil do Novary, v 35 dueloch dvakrát skóroval, požičali si ho Partizani Tirana a Dundalk. Je 12-násobným juniorským reprezentantom Maďarska.

Giuseppe de Luca dostal štyrikrát šancu v talianskej dvadsaťjednotke. Začínal vo Varese, s bilanciou 49 stretnutí a 13 gólov. V Atalante Bergamo sa uplatnil na hosťovaní, neskôr sa stal hráčom klubu, celkovo v 35 stretnutiach päťkrát skóroval. Keď si ho požičalo Bari, nastúpil na 92 duelov, 17-krát sa zapísal do listiny strelcov.

Oporou defenzívnych radov je 30-ročný stopér Michele Pellizzier. Bassano Virtus je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, 69-krát sa dostal na ihrisko. V Cittadelle sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo, v júli 2013 prebral od Alexa Cordaza kapitánske povinnosti, zaznamenal 142 vystúpení a tri presné zásahy. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 9. septembra 2015.

Andrea Schenetti vyrastal v AC Miláno, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal na hosťovaniach v kluboch Lucchese, Prato a Südtirol. Ďalšími jeho klubmi boli Sorrento a Como, darilo sa mu v Cittadelle, absolvoval 141 stretnutí, nastrieľal 19 gólov. Stadio Comunale v meste Chiavari sa stal jeho futbalovým domovom 9. augusta 2019.

Tridsaťročný Andrea Paroni je momentálne druhou voľbou medzi tri žrde, prednosť dostáva Nikita Contini, ktorý je v klube na hosťovaní z SSC Neapol. Zdokonaľoval sa v juniorských celkoch Udine, celú profesionálnu kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, odchytal 237 duelov.

Tridsaťštyriročný rodák z Verony Luca Nizzetto je alternatívou do stredu poľa. Kariéru rozbiehal v kluboch Castelnuovo, Mezzocorona a Legnano. Do dobrej formy sa rozohral v Cremonese, odohral 117 duelov, desaťkrát sa strelecky presadil. V rokoch 2013 až 2014 hrával za Trapani, v 39 dueloch dosiahol štyri presné zásahy. Ďalšie futbalové kroky robil v Modene, 4. januára 2016 sa do Trapani vrátil, absolvoval 58 stretnutí. Virtus Entella je jeho pôsobiskom od 1. júla 2017.

Marco Crimi sa najlepšie cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara, dokáže obsadiť aj pravú stranu obrany. Výkonmi v Grossete a v Latine si vypýtal angažmán v FC Bologna, prestupoval za 0,75 milióna eur. Neuplatnil sa, kariéru reštartoval v Carpi a v Cesene. Virtus Entella si zabezpečil jeho služby 31. augusta 2017. Prispel k druhému miestu Talianska na ME 2013 dvadsaťjedenročných.

Claudio Mora je dvojnásobným juniorským reprezentantom Talianska. Je odchovancom FC Turín, v A-mužstve sa neuplatnil, hosťoval v Andrii a v Savone. V Pro Vercelli potreboval na 22 presných zásahov 95 stretnutí. Virtus Entella ho zamestnáva od 25. júla 2019.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova