Vitebsk

Dmitri Gushenko je prvou voľbou medzi tri žrde. Jeho  rodiskom je Vitebsk, v miestnom  futbalovom klube Myasokombinat mu vystavili prvú registračku, vo Slavii Mozyr sa stal profesionálom. Počas prvého pôsobenia v klube absolvoval 44 stretnutí. V Diname Minsk získal cenné skúsenosti, v ročníkoch 2012 a 2013 ho zamestnávala Belshina Bobruisk. Po návrate do FC Vitebsk odchytal 147 stretnutí, prispel k účasti vo finále Beloruského pohára. Dvakrát sa predstavil  v bieloruskej dvadsaťjednotke.

Tridsaťdvaročný Oleh Veretilo je pre mužstvo najcennejší na pravej strane obrany. V národnom výbere do 21 rokov absolvoval 29 stretnutí. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. V A-mužstve sa prvýkrát predstavil v zápase kvalifikácie ME 2012 v súboji s Rumunskom, na konte má 20 medzištátnych zápasov. Osem sezón strávil v Dyname Minsk, nastúpil na 235 ligových duelov. V TS Podbeskidzie Bielsko-Biala sa v základnej zostave usadiť nedokázal. FC Minsk bol jeho ďalším zamestnávateľom. V lete 2017 prestúpil do Dynama Brest. Pri majstrovskom titule 2018 mal isté miesto v úvodnej jedenástke.

Dôležitou  súčasťou mužstva je 35-ročný stredopoliar Anton Matveyenko. V FC Dnepr Mogilev robil prvé futbalové kroky, s 10-gólovou bilanciou odohral 107 duelov. V Diname Minsk sa podľa predstáv nepresasdil. Opäť sa dohodol s Dneprom Mogilev a reštartoval kariéru, na 21 gólov potreboval 71 vystúpení. Gomel a Torpedo Zhodino boli ďalšími jeho zamestnávateľmi, legionárčil v FC Kaysar. Záver kariéry ho zastihol vo vynikajúcej forme, 1. januára 2017 sa  vrátil do FC Vitebsk. Je oporou, zdobí ho  futbalovosť.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný útočník Gleb Rassadkin. V juniorských reprezentáciách Bieloruska zaznamenal 49 štartov, 11-krát skóroval.  V Diname  Minsk prešiel mládežníckou akadémiou, dres A-mužstva obliekol 56-krát, strelil päť gólov. Zirka Kropyvnytskyi je klub, ktorý ho v rokoch  2017 až 2018 zamestnával. Zviditeľnil sa v FC Neman Grodno. Tretieho marca 2021 vystužil káder FC Vitebsk.

Stredopoliar Syarhey Volkaw má isté miesto v úvodnej jedenástke. V dvadsaťjednotke nastúpil na sedem stretnutí, raz dostal šancu v A-mužstve. Vychoval ho Vitebsk, v 45 ligových dueloch strelil tri góly. Prvého  januára 2021 sa dohodol s BATE Borisov, absolvoval 16 ligových vystúpení. V FK Vitebsk je na hosťovaní. Zakladá si na sile a na vynikajúcej atletickej prpravenosti. Raz reprezentoval Bielorusko.

Dvadsaťosemročný Ruslan Teverov dokáže obsadiť miesta ofenzívneho stredného záložníka alebo útočníka. Počas prvého  pôsobeniav FCVitebsk hrával iba za rezervný  tím. Naftan Novopoltsk a Gorodeya sú kluby, kde urobil veľký výkonnostný pokrok. V  Soligorsku začal dobre, keď vypadol zo základnej zostavy, prikývol na hosťovania, požičali si ho  Naftan Novopoltsk a neskôr Vitebsk, hráčom  FC Vitebsk sa stal v roku 2019. V dvadsaťjednotke Bieloruska zaznamenal 12 vystúpení a tri góly.

Pilierom defenzívy je Andrey Lebedev. Je odchovancom FC Vitebsk, v  Rapide Viedeň stačili jeho shopnosti iba narezervný tím. Dres First Vienna FC obliekol 47-krát, strelil štyri góly. Keď skončil v Naftane Novopoltsk, vrátil sa do  FC Vitebsk. Zviditeľnil sa v Diname Brest, legionárčil v Zhetysu. S FC Vitebsk sa opäť dohodol v januári 2021. Trinásťkrát sa predstavil v dvadsaťjednotke Bieloruska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova