Walsall

Liam Kinsella je synom 48-násobného írskeho reprezentanta. Celú doterajšiu kariéru strávil 22-ročný defenzívny univerzál na súčasnom pôsobisku, prvý profesionálny kontrakt podpísal v marci 2014. Rodák z Colchesteru má na konte 56 vystúpení v tretej najvyššej anglickej futbalovej súťaži, dvakrát si zahral za Írsko do 19 rokov.

Stredopoliar Isaih Osbourne začínal v Aston Ville, nastúpil na 19 duelov Premier League, päťkrát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. V Hiberniane, v Blackpoole a v Scunthorpe patril do základnej zostavy, od 3. septembra 2015 do konca ročníka 2016/17 prvýkrát hájil farby súčasného zamestnávateľa. Po pôsobení v tíme Forest Green Rovers sa do Walsallu vrátil. Jeho futbalovým vzorom je Patrice Vieira.

Dvadsaťosemročný Andy Cook plní úlohy zakončovateľa. Prvé profesionálne zápasy absolvoval ako hráč Carlisle United na hosťovaní vo Workingtone. V kariére pokračoval v Barrowe, na 18 presných zásahov potreboval 74 vystúpení. V Grimsby dosiahol v 73 zápasoch 14 gólov. Keď druhýkrát obliekal dres Barrow AFC, v 87 zápasoch skóroval 47-krát. Pravidelne sa do listiny strelcov zapisoval aj v Tranmere Rovers. Walsall ho zamestnáva od 22. mája 2018.

Liam Roberts je prvou voľbou medzi tri žrde, v základnej zostave sa udomácnil v tomto súťažnom ročníku. Dvadsaťštyriročný rodák z Walsallu vyrastal v klubovej akadémii, v kádri A-mužstva figuruje od roku 2012. Na konte má 55 vystúpení v tretej najvyššej súťaži.

Zeli Ismael zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Anglicka šesť štartov. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Wolverhamptonu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2010, v drese A-mužstva zaznamenal debut 25. septembra 2012. Nedokázal sa zapracovať do základnej zostavy, chodil po hosťovaniach. Pred ročníkom2016/17 prestúpil do Bury. Dres Walsallu oblieka od 31. augusta 2017.

Škót Nicky Devin sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Prvé futbalové kroky robil v Dumbartone, v Motherwelle sa nepresadil, hosťoval v Stenhousemuire a v Dumbartone. Pred sezónou 2013/14 do Stenhousemuiru prestúpil. V rokoch 2014 až 2017 patril medzi opory v tíme Ayr United. Štadión Bescot sa stal jeho domovom v júni 2017.

Dvadsaťjedenročný George Dobson hráva v strede záložnej formácie. Je odchovancom West Hamu, v A-mužstve šancu nedostal, skúsenosti zbieral na hosťovaní vo Walsalle. Stihol si už vyskúšať aj zahraničie, za Spartu Rotterdam odohral päť ligových duelov. V januárovom prestupovom termíne roku 2018 posilnil Walsall.

Morgan Ferrier je alternatívou do útoku. V Nottinghame a v Crystal Palace sa uplatniť nedokázal, pravidelne začal hrávať v tíme Bishop’s Stortford. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Hemel Hampstead Town, Boreham Wood a Dagenham & Redbridge. Pred týmto súťažným ročníkom rozšíril konkurenciu vo Walsalle.

Luke Leahy je 26-ročný rodák z Coventry. Profesionálom sa stal vo Falkirku v lete 2012. V 127 zápasoch sa 11-krát strelecky presadil. Herný progres zaznamenal keď mužstvo prebral tréner Peter Houston. Walsall ho získal pred ročníkom 2017/18. V 76 zápasoch päťkrát skóroval.

Dvadsaťšesťročný Jon Guthrie patrí k najčastejšie nasadzovaným obrancom. Začínal v Crewe Alexandra, prvý profesionálny kontrakt podpísal vo februári 2012, v 122 zápasoch raz skóroval. V kádri Walsallu figuruje od 22. júna 2017. V 75 zápasoch dosiahol jeden gól.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova