Wigan

Callum McManaman je vzdialeným príbuzným bývalého hráča Liverpoolu a Realu Madrid. Vyrastal v mládežníckej akadémii Evertonu, stále je veľkým priaznivcom tohto klubu. Súčasťou Wiganu Athletic sa stal ako 16-ročný. Stal sa najmladším hráčom Wiganu v Premier League, keď 24. mája 2009 odohral súboj s Portsmouthom. Rozohrával sa na hosťovaní v Blackpoole. Do WBA prestupoval za 4,75 milióna libier, bol prvou posilou tímu po nástupe Tonyho Pulisa do funkcie trénera. Hrával aj za Sheffield Wednesday a Sunderland, do Wiganu sa vrátil pred touto sezónou. Jeho rodičia pochádzajú z Dublinu, mohol by tak reprezentovať Írsko.

James Vaughan by bol ochotný reprezentovať Jamajku. V juniorských národných výberoch Anglicka zozbieral 13 štartov. Predtým ako sa stal profesionálnym futbalistom, zaznamenal dobré výsledky aj v atletike, v behoch na krátke trate. Začínal 47 zápasmi v Evertone, na hosťovaní v Crystal Palace odohral s deväťgólovou bilanciou 30 stretnutí. V Huddersfielde potreboval na 31 presných zásahov 86 vystúpení, v pätnástich zápasoch za Birmingham sa mu skórovať nepodarilo. Ročník 2016/17 strávil v treťoligovom Bury, 24 gólmi pomohol k zotrvaniu v súťaži.

Nick Powel je použiteľný v strede poľa i v útoku. Na prvom pôsobisku v Crewe Alexandra zaujal Manchester United, v júli 2012 prišiel na Old Trafford. Tri zápasy absolvoval v lige, tri v pohárovej Európe, trikrát sa dostal na ihrisko v anglických pohárových súťažiach. V ročníku 2013/14 mu vyšlo hosťovanie vo Wigane, 12. júla 2016 sa stal hráčom klubu. Pätnástimi presnými zásahmi pomohol k postupu do druhej najvyššej súťaže v sezóne 2017/18.

Alex Bruce futbalový talent dedil, jeho otec je Steve Bruce. Rodák z Norwichu sa stal profesionálom v roku 2004 v Blackburne. Za Ipswich nastúpil na 115 zápasov druhej najvyššej súťaže, hrával aj za Leeds a Hull. Káder súčasného zamestnávateľa rozšíril 30. augusta 2017. Tridsaťštyriročný razantný obranca dvakrát reprezentoval Írsko, dvakrát Severné Írsko.

Shaun MacDonald drží rekord v počte vystúpení za reprezentáciu Walesu do 21 rokov, odohral 25 zápasov, štyrikrát sa predstavil v A-mužstve. Prvé futbalové kroky robil vo svojom rodisku, vo Swansea, nastúpil na 24 duelov, počas hosťovania v Yeovile zaznamenal 61 stretnutí. Bournemouth vyšiel jeho príchod na 125000 libier. Najprv hrával pravidelne, zo základnej zostavy vypadol pri postupe do Premier League, v sezóne 2014/15. Trinásteho augusta 2016 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar Sam Morsy je kapitánom tímu. Rodák z Wolverhamptonu reprezentuje Egypt, na konte má šesť medzištátnych zápasov. Zúčastnil sa na tohtoročnom svetovom šampionáte. Kariéru rozbiehal v Port Vale a v Chersterfielde. Wigan posilnil 28. januára 2016. Druhú polovicu sezóny 2016/17 strávil na hosťovaní v Barnsley.

Darron Gibson bol kapitánom írskych národných výberov do 19 a do 21 rokov, v A-mužstve absolvoval 27 vystúpení, debutoval v roku 2007, pri výhre s Dánskom. Cestoval na ME 2012, Giovanni Trapattoni ho však na turnaji nepostavil. Dres Manchestru United deväťkrát obliekol v pohárovej Európe, 31-krát v Premier League. Pri zisku majstrovského titulu v edícii 2010/11 sa dostal na ihrisko v dvanástich prípadoch. Na hosťovaní v Antverpách si vyskúšal druhú najvyššiu belgickú súťaž. Bol požičaný aj do Wolverhamptonu. Počas piatich rokov v Evertone odohral 51 ligových duelov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova