Wolfsburg

Josuha Guilavogui vykonáva úlohy kapitána. V AS Saint Etienne sa do základnej zostavy prebojoval v ročníku 2010/11, nastúpil na 96 duelov francúzskej najvyššej súťaže. V Atleticu Madrid sa nepresadil, rozohrával sa na hosťovaní v AS Saint Etienne. Dres Wolfsburgu oblieka od 8. augusta 2014, s osemgólovou bilanciou odohral 124 ligových duelov. Bol pri víťazstve v Nemeckom pohári v sezóne 2014/15. Dvadsaťosemročný defenzívny stredopoliar je sedemnásobným reprezentantom Francúzska. Ťaží z takmer dokonalej kondícii, zdobí ho pracovitosť, nasadenie.

Josip Brekalo figuruje v širšom kádri národného výberu Chorvátska, debutoval 15. novembra 2018 v súboji so Španielsko, reprezentoval šesťkrát. Je odchovancom Dinama Záhreb. Keď Wolfsburg do jeho príchodu investoval 10 miliónov eur, mal na konte iba osem vystúpení v chorvátskej najvyššej súťaži. V 44 zápasoch sedemkrát skóroval, na hosťovaní v Stuttgarte zaznamenal 25 zápasov a dva góly.

Dvadsaťšesťročný Wout Weghorst spĺňa normu na zakončovateľa, pravidelne sa zapisuje do listiny strelcov. Začínal v FC Emmen, prvý profesionálny zápas absolvoval 10. augusta 2012, v 62 zápasoch nastrieľal 20 gólov. Potom prestúpil do Almela, kde na 20 presných zásahov potreboval 64 vystúpení. V júli 2016 posilnil Alkmaar, 26. júna 2018 prišiel do Wolfsburgu. Zaznamenal tri vystúpenia v holandskom národnom výbere.

Paul-Georges Ntep reprezentuje Kamerun, na konte má tri medzištátne zápasy. Kariéru rozbiehal v Auxerre, za rezervu nastúpil na 37 duelov, v 51 stretnutiach odohraných za A-mužstvo 15-krát skóroval. Darilo sa v Rennes. Volkswagen Arena sa stala jeho futbalovým domovom v januári 2017.

Admir Mehmedi zažiaril na ME 2011 dvadsaťjedenročných, kde Švajčiarsko vybojovalo striebro. Bol súčasťou olympijského mužstva v Londýne 2012. Prvýkrát v A-mužstve Švajčiarska skóroval pri víťazstve 5:3 s Nemeckom. Zúčastnil sa na svetovom šampionáte v Brazílii a na ME 2016. V 58 medzištátnych stretnutiach sa osemkrát strelecky presadil. Vyrastal a profesionálom sa stal v FC Zürich, ďalšie futbalové kroky robil v Dyname Kyjev, vo Freiburgu a v Leverkusene. Vo Wolfsburgu pôsobí od 31. januára 2018.

Koen Casteels súperí o miesto medzi tromi žrďami s Pavaom Pervanom. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Genku, v A-mužstve sa neuplatnil. Na prvotriedneho brankára sa vypracoval v Hoffenheime, za rezervu nastúpil na 32 duelov, 39-krát dostal šancu v A-mužstve. Po hosťovaní v Brémach posilnil Wolfsburg. Najprv mu bol veľkou konkurenciou Diego Benaglio, po jeho odchode sa pravidelne objavoval na ihrisku. V juniorských reprezentačných výberoch Belgicka zozbieral 37 štartov. Figuroval v záverečnej nominácii Roberta Martineza na MS 2018, za A-mužstvo Belgicka ešte nechytal.

John Brooks debutoval v národnom výbere USA pri víťazstve s Bosnou a Hercegovinou. Na MS 2014 prispel gólom k víťazstvu v stretnutí s Ghanou. Na Copa America Centenario 2016 patril u Jürgena Klinsmanna do úvodnej jedenástky. Na konte má 37 medzištátnych zápasov. Začínal v rezerve Herty Berlín, v A-mužstve získal miesto v základnej zostave v sezóne 2012/13, v 119 zápasoch sedemkrát skóroval. Pri prestupe do Wolfsburgu sa stal vôbec najdrahším futbalistom z USA. Dres menil 31. mája 2017, Hertha Berlín zinkasovala 20 miliónov eur.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova