Würzburg

Christian Strohdiek vykonáva úlohy kapitána. Tridsaťštyriročný stopér vyrastal v juniorských celkoch SC Paderborn, v roku 2007 sa stal profesionálom, v 141 zápasoch sa trikrát strelecky presadil. Sezónu 2015/16 strávil vo Fortune Düsseldorf, zaznamenal 17 ligových vystúpení, potom sa vrátil do Paderbornu a s päťgólovou bilanciou nastúpil na 106 stretnutí. V januári 2021 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Mirnes Pepič je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. V juniorských národných celkoch Čiernej Hory dostal šancu 13-krát. Vychoval ho SS Reutlingen, v Paderborne sa zapracovať do základnej zostavy nedokázal, nepodarilo sa mu to ani počas pôsobenia v Erzgebirge Aue. Zviditeľnil sa v Hanse Rostock, strávil tu dve sezóny, často nachádzal miesto v úvodnej jedenástke. Na súčasné pôsobisko prišiel z MSV Duisburg.

Dvadsaťdvaročný stredopoliar David Kopacz patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. V Borussii Dortmund prešiel mládežníckou akadémiou, vo VfB Stuttgart sa stal profesionálom, v rezervnom tíme nastúpil na 17 stretnutí, dvakrát skóroval. Keď si ho požičal Gornik Zabrze, absolvoval 27 vystúpení v poľskej lige, rozohral sa do dobrej formy. Flyeralarm Arena je jeho futbalovým domovom od 31. júla 2020.

Marvin Stefaniak je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií. Je aktívny, veľa nabehá, zdobia ho bojovnosť a nasadenie. Keď prvýkrát nosil dres Dynama Drážďany, odohral 100 duelov, strelil sedem gólov. Hoci Wolfsburg do jeho príchodu investoval dva milióny eur, nepresadil sa tu, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Norimberg, Fürth a Dynamo Drážďany. Würzburg si zabezpečil jeho služby 17. januára 2022. Je 14-násobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Marwin Pourié je alternatívou do útoku. Futbalové základy dostal v FC Liverpool, v Schalke hrával iba za rezervný tím. Zviditeľnil sa v Silkeborgu, v 55 dueloch nastrieľal 23 gólov. V FC Kodaň sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, v 15 dueloch strelil dva góly, požičali si ho Zulte Waregem, SӧnderjyskE a Ufa. Dva roky strávil v Randers FC, na 11 gólov potreboval 48 štartov. Dobré služby odvádzal pre Karlsruhe. Je deväťnásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Tridsaťtriročný Daniele Hägele dokáže zahrať na stopérovi i v zálohe. Začínal vo VfR Aalen, pokračoval v SSV Ulm. Sedem sezón strávil v SG Sonnenhof Grossaspah, v 209 dueloch dosiahol 11-gólový nástrel, v ročníku 2013/14 sa zaslúžil o postup do tretej ligy. Dres Würzburgu oblieka od 1. júla 2018. Prispel k postupu do druhej ligy v sezóne 2019/20. Keď odišiel na futbalový dôchodok Sebastian Schuppan, prebral kapitánsku pásku. Nastúpil na 72 duelov, šesťkrát skóroval.

Defenzívny stredopoliar Fanol Perdedaj v rokoch 2014 až 2017 reprezentoval 11-krát Kosovo. Vyrastal v Herthe Berlín, v A-mužstve dostal šancu 25-krát, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Lyngby. V FC Energie Cottbus sa o jeho mieste v úvodnej jednástke nepochybovalo. Jeho ďalšími zamestnávateľmi pred príchodom do Würzburgu boli FSV Frankfurt, TSV 1860 Mníchov a Saarbrücken.

O miesto v zostave bojuje obranca Peter Kurzwerg. Vychoval ho TSV 1860 Mníchov, v rezervnom tíme nastúpil na 42 duelov. Keď prvýkrát hrával za Würzburger Kicker, absolvoval 55 štartov. V kariére pokračoval v Unione Berlín, v základnej zostave sa usadiť nedokázal, hosťoval vo Würzburgu, odohral 26 stretnutí. Dres Ingolstadtu obliekol 34-krát. Do Würzburgu sa vrátil 17. januára 2022.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova