Xanthi

Stefan Malezas figuroval v rokoch 2010 až 2012 v širšom kádri národného výberu Grécka, odohral tri medzištátne zápasy. Dostal sa do záverečných nominácií na MS 2010 a ME 2012. PAOK Solún ho kúpil z Irodotosu, absolvoval 129 ligových stretnutí, 18-krát štartoval v pohárovej Európe. Fortuna Dusseldorf do jeho príchodu investovala 0,577 milióna eur. V 33 stretnutiach sa mu skórovať nepodarilo. Po pôsobení v Panetolikose sa 10. augusta 2015 vrátil do PAOK Solún. Prispel k trom prvenstvám v Gréckom pohári, pri majstrovskom titule v ročníku 2018/19 sa na ihrisku objavil iba raz. Xanthi FC posilnil 24. júna 2019. Tridsaťpäťročný rodák z mesta Katerini je pre mužstvo najplatnejší v strede obrany.

Dvadsaťsedemročný Khassa Camara reprezentuje Mauritániu, na konte má 24 medzištátnych zápasov. Kariéru rozbiehal v Troyes, za rezervu nastúpil na 49 duelov, 11-krát dostal šancu v A-mužstve. Po hosťovaní v Boulogne prestúpil do Ergotelisu, kde sa nedokázal zapracovať do úvodnej jedenástky. Odohral sedem ligových zápasov. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol v januári 2016. Je typom stredopoliara, ktorý je prospešný najmä v defenzíve.

Dvadsaťosemročný rodák z Prištiny Petar Duričkovič sa najlepšie cíti na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Vyrastal v juniorských celkoch CZ Belehrad, profesionálom sa stal v KP Sopot. Návrat do CZ Belehrad sa mu nevydaril podľa predstáv, absolvoval iba dva ligové štarty, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v klube Radnički Kragujevac. Aj Radnički Niš si ho najskôr požičali, neskôr podpísal prestupové lístky. Do dobrej formy sa rozohral v Partizane Belehrad, pričinil sa o double zo sezóny 2016/17. Na súčasné pôsobisko prišiel 22. decembra 2017.

Dimos Baxevanidis je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťjedenročný rodák z Komotini hráva na pravej strane obrany. Začínal v Doxa Drama, profesionálom sa stal v roku 2009, v 77 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Xanthi FC Arena sa stala jeho futbalovým domovom pred sezónou 2011/12. S dvojgólovou bilanciou odohral 172 duelov. Prispel k účasti vo finále Gréckeho pohára 2014/15.

Oporou tímu je 34-ročný stopér Christos Lisgaras. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckej akadémii Olympiacosu Pireus, v A-mužstve šancu nedostal. V roku 2005 sa upísal pre Panachaiki, kde strávil štyri sezóny. Ďalšími jeho klubmi boli Vyzas Megaron a Levadiakos. Po neúspešnom pôsobení v Tripoli 1. júla 2014 prestúpil do Xanthi FC. V 116 dueloch sa osemkrát zapísal do listiny strelcov.

Aleksander Kovačevič dostal desaťkrát šancu v srbskej dvadsaťjednotke. Dvadsaťosemročný rodák z Belehradu je záložník, ktorý radšej bráni ako útočí. Prvú hernú prax získal ako hráč CZ Belehrad na hosťovaní v KP Sopot. Výkonmi v Spartaku Subotica si vypýtal návrat do CZ Belehrad. Absolvoval 47 ligových súbojov, pomohol k majstrovskému titulu 2013/14. Ďalšie futbalové kroky robil v Poľsku, nosil dresy Legie Gdansk a Slasku Vroclav. Do Xanthi FC prišiel z nórskeho Haugesundu.

Brazílsky krídelník William začínal v Astre Giurgiu, na 16 presných zásahov potreboval 129 vystúpení. V auguste 2016 menil v rámci Rumunska klubovú adresu, angažovala ho Steaua Bukurešť. V 39 zápasoch ligy dosiahol tri góly, deväťkrát si zahral v pohárovej Európe, v roku 2018 si ho požičal Kayserispor. Aj v Xanthi FC je na hosťovaní. V máji 2016 mu udelili občianstvo Rumunska.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova