Yeni Malatyaspor

Obranca Teenage Hadebe reprezentuje Zimbabwe, na konte má 22 medzištátnych zápasov. V rodnej krajine hrával za Bantu, Higlanders a Chicken Inn, do dobrej formy sa rozohral v Južnej Afrike, nosil dres FC Kaiser Chiefs. Yeni Malatyaspor si jeho služby zabezpečil v novembri 2019.

Tridsaťpäťročný Fabien Farnolle je prvou voľbou medzi tri žrde. Narodil sa v Bordeaux, kariéru rozbiehal v rezernom tíme FC Girondins. Vo Vitorii Setubal sa neuplatnil. Ďalšie futbalové kroky robil v US Quevilly a v FC Liborne, potom sa vrátil do Girondins Bordeaux, chytával za rezervu, nastúpil na 15 duelov. Do národného výberu Beninu sa prepracoval počas pôsobenia v Clermonte. V Diname Bukurešť šancu nedostal. Darilo sa mu v Le Havre, absolvoval 64 štartov. Yeni Matalyaspor posilnil v júni 2017.

Stredopoliar Mitchell Donald vyrastal v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam. Profesionálom sa stal vo februári 2007, v rezerve nastúpil na 56 duelov, v A-mužstve odohral osem ligových duelov, štyrikrát dostal šancu v pohárovej Európe. Po hosťovaní v Tilburgu prestúpil do Rody Kerkrade. V najvyššej súťaži Holandska zaznamenal 91 vystúpení a 12 presných zásahov. Vyskúšal si aj Rusko, pôsobil v Mordovii Saransk. Zviditeľnil sa v CZ Belehrad. Pričinil sa o dobrú reprezentáciu klubu v pohárovej Európe, pomohol k majstrovským titulom 2015/16 a 2017/18. Súčasný zamestnávateľ ho angažoval v lete 2018. Trikrát sa predstavil v holandskej dvadsaťjednotke.

Dvadsaťdeväťročný Arturo Mina sa najlepšie cíti v strede obrany. Začínal v UTE Quito a v CSD Macará, bol členom partie, ktorá pre Independiente del Valle vybojovala postup do finále Copa Libertadores 2016. V drese River Plate odohral 12 duelov argentínskej ligy. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 54 stretnutí a štyri góly. Ekvádor reprezentoval 22-krát.

Útočník Thievy Bifouma patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Reprezentuje Kongo, na 15 presných zásahov potreboval 31 vystúpení. Štyrikrát sa predstavil v juniorských národných výberoch Francúzska. Jeho prvým zamestnávateľom bol Espanyol Barcelona, nastúpil na 32 duelov ligy, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach, požičali si ho Las Palmas, West Browmich, Almeria, Granada a Reims. V júli 2016 ho angažovala Bastia, v 14 dueloch dvakrát skóroval. V Turecku hrával za Osmanlispor, Sivasspor a Ankaragucu.

Gokhan Tore zažil premiéru v národnom celku Turecka 10. augusta 2011 v súboji s Estónskom. Absolvoval 26 medzištátnych duelov, na prvý gól v reprezentácii stále čaká. Kariéru rozbiehal v Hamburgu, v Rubine Kazaň sa neuplatnil, v júni 2013 si ho požičal Besiktas Istanbul, v auguste 2014 za 4,5 milióna eur prestúpil. V ročníku 2015/16 sa podieľal ligovom prvenstve. Anglickú ligu okúsil na hosťovaní vo West Hame. Malatya Arena je jeho futbalovým domovom od leta 2018.

Umut Bulut sa zviditeľnil v Ankaragucu, zaznamenal 90 vystúpení a 36 presných zásahov. Darilo sa mu v Trabzonspore, v ročníku 2009/10 dvíhal nad hlavu Turecký pohár, v lige odohral so 67-gólovou bilanciou 162 duelov, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Toulouse do jeho príchodu investovalo v lete 2011 4,8 milióna eur. V 31 zápasoch dosiahol päť gólov. Počas pôsobenia v Galatasaray Istanbul dvakrát oslavoval majstrovský titul, trikrát pohárové prvenstvo. Premiéru v reprezentácii zažil 5. júna 2007. Blysol sa hetrikom do siete Andorry v zápase kvalifikácie MS 2014. V 38 medzištátnych zápasoch desaťkrát skóroval.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova