Zhodino

Tridsaťosemročný Uladimir Bushma je prvou  voľbou medzi tri žrde. Konkuruje mu Dmitry Dudar. V SKAF MInsk mu vystavili prvú registračku, nastúpil na 23 zápasov. Keď prvýkrát nosil dres Torpeda Zhodina, odchytal 88 stretnutí. Pre Gomel vybojoval  Bieloruský pohár. Rovnaký triumf dosiahol aj v FC Minsk. V Soligorsku sa o  jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, strávil tam dve sezóny, podieľal sa na druhom mieste v ročníku 2016.

Alternatívou do ofenzívy je Shakhrom Samiev. Začínal v CSKA Pamir Dušanbe, pokračoval v FC Istikol. V Rubine Kazaň a ani v FC Sheriff  Tiraspol uplatnenie nenašiel. Keď pôsobil v Diname-Auto Tiraspol, na sedem gólov potreboval 19 štartov. V  júli 2021 vystužil káder súčasného zamestnávateľa. Reprezentuje Tadžikistan, v 11  zápasoch dosiahol štyri presné zásahy.

Tridsaťtriročný Ihar Burko sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Je rýchly, dynamický,  v osobnom súboji je prekticky neprekonateľný, pomôže aj  pri útočení. Výkonmi v FC Smolevichi si vypýtal prestup  do Dinama Brest, kde sa zviditeľnil, s trojgólovou bilanciou odohral 72 ligových  duelov. Keď prvýkrát nosil dres Torpeda Zhodino, vybojoval Bieloruský pohár 2015/16. V Soligorsku dosiahol bilanciu 113 ligových zápasov a deväť gólov, zaslúžil sa o majstrovský titul 2020. Torpedo Stadium sa opäť  stal jeho futbalovým domovom 14. januára 2021.

Stredopoliar Andrey Khachaturyan figuruje v širšom kádri národného výberu Bieloruska, debutoval 15. augusta 2012 v súboji s Arménskom, absolvoval osem medzištátnych zápasov. Výkonmi v Smene Minsk si vyslúžil angažmán v FC Minsk, kde v 105 dueloch 13-krát skóroval.  Po legionárčení v FC Zhemchuzhina-Sochi sa do FC Minsk vrátil, na hosťovanie. V Soligorsku si urobil dobré futbalové meno. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Neman Grodno, Torpedo Zhodino a Belshina Bobruisk. V ročníku 2016 sa opäť dohodol s Torpedom Zhodino.

Lipe Veloso vyrastal v juniorských tímoch Corinhians, Flamengo a Palmeiras, po prechode k seniorom stačili jeho schopnosti v FC Tokio iba  na rezervný tím. Cenné  skúsenosti nadobudol v FC Ľvov a v FC Riga. Značkou kvality sú jeho štandardné situácie. Vyniká v hre jeden na jedného. Je platný aj v defenzíve, no  isté  miesto v základnej zostave nemá.

Vladimir Gorbachik nachádza pravidelne miesto v útoku. Zakladá si na stopercentnom plnení si defenzívnych povinností, no dáva málo gólov. Je šesťnásobným juniorským  juniorským reprezentantom Bieloruska. Vyrastal mládežníckej akadémii Dinama Brest, v A-mužstve sa nepresadil, požičal si ho FC Bereza-2000, kde sa mu strelecky darilo. V  FC Smolevichi sa streleckým nástrelom, keď na 28 gólov potreboval 70 štartov, zviditeľnil. Torpedo Zhodino posilnil v auguste 2018. V 58 stretnutiach ligy 14-krát  oslavoval gól, hosťoval v FK Liepaja. Po krátkom pôsobení v Isloch Minsk Raion sa do Torpeda Zhodino vrátil.

Obranca Vitali Ustinov má isté miesto v úvodnej jedeástke. Cenné skúsenosti nadobudol, keď ho Rubin Kazaň požičal Neftekhimiku Nizhnekamsk, absolvoval 61 štartov, V  Rotore Volgograd sa rozohral do takej formy, že ho opäť angažoval Rubin  Kazaň, v 38 dueloch najvyššej súťaže Ruska sa do listiny strelcov zapísať nedokázal, hrával aj za rezervu, požičal si ho Rostov. S legionárčením začínal v FC Atyrau. Je trojnásobným juniorským reprentantom Ruska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova