Zwickau

Manfred Starke je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Figuruje v širšom kádri národného výberu Namíbie, debutoval v októbri 2012 v súboji s Rwandou. Predstavil sa na Africkom pohári národov 2019, na konte má šesť medzištátnych zápasov. Vyrastal v Hanse Rostock, v roku 2012 podpísal profesionálnu zmluvu, v 49 dueloch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. V Jene potreboval na 32 presných zásahov 122 vystúpení. Pred príchodom do Zwickau, ktorý sa uskutočnil 7. septembra 2020, pôsobil v Kaiserslauterne.

Dominik Baumann patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom, dokáže obsadiť posty ofenzívneho záložníka i útočníka. V mládežníckej akadémii Dynama Drážďany strávil sedem rokov, v A-mužstve sa v 18 dueloch nedokázal strelecky presadiť. V Norimbergu hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, štyrikrát okúsil atmosféru druhej najvyššej súťaže Nemecka. Keď obliekal dres Würzburgu, v 129 dueloch dosiahol 20 presných zásahov, prispel k postupu do druhej ligy v sezóne 2019/20. Pred touto sezónou posilnil Zwickau.

Najnebezpečnejším útočníkom je Ronny Kӧnig, na súčasnom pôsobisku potreboval na 48 gólov 161 štartov. Značkou kvality je jeho hlavičkovanie. Vychoval ho Chemnitzer FC, v roku 2001 prešiel k profesionálom, rozbiehal sa pomaly, v 16 dueloch nedokázal skórovať. V 1. FC Kaiserslautern II robil ďalšie futbalové kroky. Počas pôsobenia v SV Wehen Wiesbaden zaznamenal 91 štartov a 24 gólov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Rot-Weiss Oberhausen, Erzgebirge Aue a Darmstadt. Potom sa opäť upísal pre Chemnitzer FC, v 19 dueloch strelil jeden gól. Do FSV Zwickau prišiel pred ročníkom 2016/17.

Johannes Brinkies je prvou voľbou medzi tri žrde, je držiteľom kapitánskej pásky. Je spoľahlivý, nerobí prakticky žiadne chyby. Vyrastal v Hanse Rostock, ako profesionál tu strávil päť sezón, zaznamenal 38 štartov. Prvého júla 2016 posilnil Zwickau. Odchytal 159 duelov nemeckej tretej ligy. Dvakrát dostal šancu v juniorských národných výberoch Nemecka.

Alternatívou do obrany je 32-ročný Adam Sušac. Výkonmi vo VŠNK Varaždín si vybojoval prestup do Rijeky, kde sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal, odohral iba dva ligové súboje, hosťoval v NK Pomorac. Prvým jeho zamestnávateľom v Nemecku bolo Dynamo Drážďany. Keď hrával za Wiener Neustadt, absolvoval 18 zápasov najvyššej súťaže Rakúska. Pre Erzgebirge Aue vybojoval postup do druhej ligy, dobré služby odvádzal pre VfL Osnabrück. Je 21-násobným juniorským reprezentantom Chorvátska.

Nils Butzen sa najlepšie cíti na pravom kraji obrany, dokáže zahrať aj na pravej strane zálohy. Vychoval ho Magdeburg, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2011, odohral 176 stretnutí, štyrikrát sa tešil z gólu. V ročníku 2014/15 sa zaslúžil o postup do tretej nemeckej ligy, v sezóne 2017/18 pomohol k postupu do druhej ligy. Cenné skúsensti získal počas pôsobenia v Hanse Rostock. Absolvoval 45 vystúpení, prispel k postupu do druhej ligy v ročníku 2020/21. Prvého júla 2021 posilnil Zwickau.

Veľkým talentom je 20-ročný ofenzívny stredopoliar Johan Gomez. Ako dorastenec hrával za FC Dallas a za FC Porto. V FC North Texas sa stal profesionálom, nastúpil na šesť zápasov. V rezerve Porta robil ďalšie futbalové kroky, absolvoval 21 duelov, raz skóroval. Na súčasnom pôsobisku odohral s päťgólovou bilanciou 25 stretnutí. Je dvojnásobným juniorským reprezentantom USA.

Joe Enochs má k dispozícii široký káder, jeho dôležitou súčasťou je Stefan Nkanzah, 25-ročný obranca. V Borussii Mӧnchengladbach stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, zaznamenal 51 vystúpení. Dres Eintrachtu Braunschweig obliekol 60-krát, dvakrát sa tešil z gólu. Do FSV Zwickau prišiel v septembri 2021. V 72 dueloch sa dvakrát strelecky presadil. Je 20-násobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova