Fortuna – 22. kolo

Slovan – Dunajská Streda 3:1 (2:1)

G: 3. a 11. (11m) Weiss, 57. Moha – 32. Divkovič

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Vernon, Nono (69. Rabiu), de Kamps, Daniel, Weiss (90. Strelec), Moha (76. Henty), Ožbolt (76. Čavrič)

DAC: Jedlička – Blackman, Müller (76. Nicolaescu), Kružliak, Beskorovajnyj (63. Davis), Schäfer, Kalmár, Christie-Davies, Balič (90. Andzouana), Divkovič (76. Taiwo), Ramirez

Darko Milanič (Slovan): „Od úvodu sme hrali veľmi agresívne, bolo pekné vidieť hráčov, akí boli dynamickí a ako tlačili súpera. Výsledkom boli dva góly. Hrali sme šikovne, snáď okrem toho jedného momentu, keď sme inkasovali. Je normálne, že proti veľmi dobrému súperovi s dobrým držaním lopty v istých momentoch aj trochu trpíte. V prvej polovici druhého polčasu sme príliš jednoducho strácali lopty, neboli tam dobré momenty, čím sme sa dostali pod tlak. Je pochopiteľné, že tretí gól bol veľmi dôležitý. Potom to už bolo veľmi ťažké pre súpera, o to ľahšie pre nás. Mali sme brejkové príležitosti na nejaký ďalší gól, no celkovo to bol v našom podaní dobrý zápas, v ktorom sme uspeli šikovnosťou.”

Bernd Storck (DAC): „Mali sme pred sebou veľký cieľ a aj keď by som to tak nerád pomenoval, toto bola možno naozaj naša posledná šanca. Keď vidíte výsledok, tak je pre nás teraz naozaj ťažké pobiť sa ešte o prvé miesto. Je škoda, že Slovan už po desiatich minútach viedol 2:0. Prvý gól dal po fantasticky kopnutej strele, druhý prišiel príliš skoro. Urobili sme všetko, aby sme sa vrátili do zápasu, snažili sme sa hrať smerom dopredu. V niektorých malých situáciách sme však neboli dostatočne šikovní. Po znížení na 1:2 som cez polčas hráčom povedal, že urobíme čokoľvek, aby sme dali druhý gól. Držanie lopty bolo v náš prospech, no dostali sme tretí gól po situácii, v ktorej nám opäť chýbalo trochu šikovnosti. Po treťom góle už bolo ťažké vrátiť sa do zápasu.”

Michalovce – Nitra 1:0 (0:0)

G: 87. Popovits

Michalovce: Markovič – Magda, Soler, Vaško, Vojtko, Adekuoroye,. Žofčák (80. Popovits), Oshima, Trusa (66. Ntotis), Phillips, Sharani (76. Tandir)

Nitra: Šípoš – Fabiš, Djiby Ba, Kolčák, Celebi, Vrábel (56. Kurt), Regäsel, Danek (23. Mészáros), Jendrišek, Kindsvater (56. Chríbik), Franko (72. Käuper)

Jozef Majoroš (Michalovce): „Myslím, že sme dnes vyhrali zaslúžene. Celý zápas sme boli lepším mužstvom ako Nitra. Zápas sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase, keď sme mali tri veľké šance, ktoré sme nedobre riešili v koncovke. Druhý polčas sme si už toľko šanci nevypracovali. Chlapci si zaslúžia pochvalu, celý zápas išli za víťazstvom. Verím, že tento výsledok a výkon nás nakopne, dodá viac sebadôvery.”

Peter Lérant (Sereď): „V prvom polčase mali Michalovce viaceré ofenzívne náznaky, v druhom sme mali aj my nejaké útoky. Futbal na ťažkom teréne však nemohol priniesť veľa kvality. Preto to bol boj. Gratulujem Michalovciam, my sme to nezvládli v hlavách. Domáci nepremenili penaltu a myslím si, že minimálne takú istú sme mohli kopať aj my v závere druhého polčasu. Aj v minulom zápase sme boli poškodení, no na tému rozhodcov si nemôžeme otvoriť ústa. V závere sme si to však pokazili sami, keďže hráči po debate s rozhodcom poľavili v koncentrácii a inkasovali lacnejší gól.“

Trenčín – Trnava 2:0 (1:0)

G: 20. Čatakovič, 89. Ikoba

Trenčín: Kukučka – Pirinen (51. Pires), Kapuadi, Križan, Slávik (46. Yem), Zubairu, El Mahdioui, Kmeť (66. Ikoba), Corryn (81. Ghali), Čatakovič, Demitra (66. Gaži)

Trnava: Rusov – Turňa, Tumma, Tvardzik, Mikovič, Cabral, Grič, Savvidis (79. Kolesár), Bukata (70. Iglesias), Yusuf (79. Olejník), Ristovski (70. Trajkovski)

Stijn Vreven (Trenčín): “Som hrdý na svojich hráčov, na ihrisku ukázali správny pomer bojovnosti a futbalovosti. Ak nám niekedy chýbala kvalita, nahradili sme ju nasadením. Sme zaslúžene v prvej šestke.”

Michal Gašparík (Trnava): „Nemám čo vyčítať chalanom po takomto zápase. Od začiatku sme doňho vstúpili aktívne, dvadsať minút nebol Trenčín pri našej bráne a potom sme po takej bežnej strele dostali prvý gól. My sme dovtedy šance nevyužili. Bolo cítiť, že Trenčín ožil na takých pätnásť minút, ale potom sme opäť prevzali iniciatívu. Boli sme aktívnejší, tlačili sme sa do koncovky, nemali sme úplne vyložené šance, ale hru sme mali pod kontrolou. Trenčín bol dnes veľmi efektívny, lebo mal tri strely a dal dva góly. Z výsledku sme sklamaní.“

Senica – Pohronie 1:1 (0:1)

G: 90. Ljubičič – 32. Blahút

Senica: Fryšták – Kopečný (56. Majdan), Carrillo, Asanovič, Šimčák, Ljubičič, Turčák (56. Niarchos), Piroska, Gamboš (74. Gallovič), Košťál (88. Duda), Malec

Pohronie: Hrdlička – Mazan, Pavlík, Heurtaux, Petrák, Blahút (81. Ladji), Adamec (89. N’Zeyi), Weir, Fadera, Adler (81. Galuška), Chvěja (70. Štrba)

Karol Praženica (Senica): “Zápas musíme hodnotiť v konečnom dôsledku pozitívne, s bodom musíme byť spokojní. Vyrovnávali sme v závere, aj keď sme počas zápasu boli aktívnejší, snažili sa streliť prvý gól, počas prvého dejstva sme na to mali dobré príležitosti. Neboli sme dostatočne dôrazní v šestnástke, súperovi sa podarilo skórovať. Druhý polčas sme začali vlažnejšie, po priestriedaní sme sa dostali do zápasu, zvýšili sme aktivitu a tlačili sme sa do brány. V zakončení nám chýbalo viac dôrazu a skúseností. Nakoniec naša snaha o strelenie gólu bola v závere odmenená. Podľa vývoja zápasu musíme byť s bodom spokojní. Chceli sme viac, taký je niekedy futbal.”

Jan Kameník (Pohronie): “Do zápasu sme nevstúpili dobre, veľmi veľa sme kazili, chýbal nám pokoj na lopte. Hrali sme komplikovane, súperovi sme ponúkli hneď niekoľko šancí na skórovanie. V priebehu druhého polčasu sme sa zlepšili, slušne sme pracovali do defenzívy, prvých 15 minút sme hrali veľmi dobre, chýbal tomu druhý gól v zápase. Súper sa v priebehu druhého polčasu vzchopil, začal sa viac tlačiť do šestnástky, v obrane pracovali veľmi dobre. Bolo to o tom, či dokážeme streliť druhý gól v zápase. V závere zápasu sme si nepostrážili jednu situáciu, neboli sme dôslední a Senica vyrovnala. Zápas skončil remízou, po tomto prebiehu to z nášho pohľadu berieme ako stratu bodov.”

Žilina – Ružomberok 3:2 (3:1)

G: 6. Rusnák, 11. Myslovič, 43. Ďuriš – 12. Kružliak, 90. (11m) Boďa

Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (69. Sluka), Bichakhchyan (69. Bernát), Myslovič, Gono, Rusnák (76. Goljan), Kurminowski (80. Jibril), Ďuriš (76. Kaprálik)

Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Mrva, Mojžiš, Kojnok (64. Maslo), Filinský, Zsigmund (82. Luterán), Madleňák, Kružliak, Gerec (80. Boďa), Brenkus (64. Múdry)

Pavol Staňo (Žilina): “Prvý polčas bol z našej strany výborný, bola tam energia, nasadenie, kvalita, chuť, radosť… Do druhého polčasu sme išli s vedomím, že máme náskok, nechceli sme hrať bezhlavo. Pôsobili sme dobre, i keď tam boli drobné chybičky vzadu alebo v trpezlivosti. Mali sme však aj šance, gól však už nepadol. Keď zápas zoberieme komplexne, tak sme ho zvládli s prehľadom. Videli sme, že ak poľavíme a padne nám koncentrácia, tak sa zápas môže zlomiť aj hneď na začiatku.”

Ján Haspra (Ružomberok): “Prišli sme do Žiliny v situácii, že sme museli zvíťaziť, aby sme sa dostali do prvej šestky, ale nemali sme to vo vlastných rukách. Chceli sme spraviť všetko pre to, aby sme Žilinu zdolali. Úvod zápasu bol z našej strany celkom sympatický, no potom sme opäť doplatili na takú našu slabinu, že vždy dostaneme po zbytočnej chybe gól. Dnes to boli rovno dva. Našťastie sme v 13. minúte skorigovali na 1:2. Potom sa to tak prelievalo, ale Žilina bola lepšia a v závere polčasu dala na 3:1. V druhom polčase sme hrali vyrovnanú partiu, ale neboli sme vpredu nebezpeční, až v závere sme znížili z penalty. Výsledok je pre nás nepriaznivý, ale Žilina bola lepšia a zaslúžene vyhrala.”

Zlaté Moravce – Sereď 1:0 (1:0)

G: 12. Balaj

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Pintér, Čonka, Grozdanovski, Tóth, Hrnčár, Ďubek (61. Kyziridis), Kovaľ (86. Moško), Balaj (82. Orávik)

Sereď: Yakubu – Mlakar, Salimi, Michalík, Hučko, Potoma, Fábry, Šumský (46. Machuča), Jureškin (46. Eneji Moses), Lačný, Bušnja (70. Iván)

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Našim hlavným cieľom bolo, aby sme tento zápas zvládli, čo sa nám podarilo. Samozrejme, niektoré veci v ňom neboli z našej strany ideálne. Kľúčové je to, že máme tri body. Sú veľmi dôležité do ďalšej časti. Ostatné veci nemusíme detailnejšie riešiť.“

Ján Blaháč (Sereď): „Výsledok je pre nás opäť nepriaznivý. Snažili sme sa tím pripraviť tak, aby sme to zvládli. Vedeli sme, že to nebude ľahké, čo ukázalo aj samotné stretnutie. Napriek tomu, myslím si, že náš výkon gradoval. Po zmene strán sme domácich predčili v každom ohľade. Žiaľ, nevypracovali sme si žiadnu šancu. Siahali sme na bod. Možno by bola spravodlivejšia remíza.“

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova