Pred 27. kolom

Slovan privíta trnavský Spartak. Myenty Abena bude mať motiváciu navyše, súpera dokonale pozná. Spoľahlivý stopér je odchovancom Utrechtu, v rezervnom tíme odohral s dvojgólovou bilanciou 33 stretnutí, premiéru v profesionálnom zápase absolvoval 26. augusta 2016. De Graafschap je klub, v ktorom sa zviditeľnil, zaznamenal 39 štartov v lige. Spartak Trnava posilnil v januári 2019. Pričinil sa o triumf v Slovnaft Cup-e 2018/19. Slovan Bratislava ho zamestnal pred začiatkom sezóny 2019/20. Uplatnil sa, často figuruje v úvodnej jedenástke. V dobrej forme ho zastihla Európskej liga 2019/20. Nedávno odohral prvý zápas za Surinam. Obidva vzájomné duely tejto ligovej sezóny vyhral Slovan.

V Nitre sa uskutočnila trénerská rošáda, odišiel Peter Lérant, prišiel 42-ročný Michal Ščasný. Nastupoval v obrane alebo v zálohe, v Ústí nad Labem robil prvé futbalové kroky, v Sparte Praha hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Vo Viktorii Žižkov sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, v 110 stretnutiach dosiahol štyri góly. Westerlo a Anagennisi Deryneia sú kluby, kde legionárčil, slovenský futbal si vyskúšal v Tatrane Prešov, kariéru končil v cyperskom APEP. Trénerskú dráhu odštartoval ako asistent v Senici, asistentom bol najprv aj v Trnave, keď prebral úlohy hlavného trénera, vyhral Slovnaft Cup 2018/19. Viedol aj Senicu. Zdeněk Ščasný, úspešný tréner, je jeho otec. V 27. kole sa pod Zoborom predstaví Senica.

Dunajská Streda v pozícii favorita hostí Trenčín. Vzájomné súboje týchto súperov bývajú ozdobou Fortuna ligy. Trenčín po zlom vstupe do sezóny, keď bol aj na samom dne ligovej tabuľky, sa zlepšil a umiestnil sa v lepšej šestke. Zaslúžil sa o to aj 24-ročný stredopoliar Aschraf El Mahdioui. Narodil sa v Amsterdame, jeho predkovia sú z Maroka. Základy futbalovej abecedy dostal v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam, v rezervnom tíme nastúpil na 23 duelov, trikrát skóroval. ADO Den Haag posilnil 30. júna 2016. V 13 ligových stretnutiach sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 79 vystúpení a deväť gólov. Na ihrisku má veľký prehľad, stráca málo lôpt, má cit pre prihrávku.

Zlaté Moravce vyzvú Žilinu. Dres FC ViOn obliekal záložník Jakub Paur, v rokoch 2011 až 2012 tu na hosťovaní absolvoval 25 ligových stretnutí. Dvadsaťdeväťnásobný juniorský reprezentant Slovenska mal byť lídrom novotvoriaceho sa kolektívu MŠK Žilina, no očakávania nenaplnil, nemá isté miesto v úvodnej jedenástke, z 26 zápasov odohral iba 13. Vyrastal v Žiline, počas prvého pôsobenia pod Dubňom zaznamenal 103 vystúpení, 17-krát skóroval. Dobré sezóny prežil v AS Trenčín, v 65 stretnutiach najvyššej súťaže Slovenska nastrieľal 12 gólov. Pred sezónu 2019/20 sa vrátil do Žiliny.

Ružomberok bude chcieť naplno doma bodovať v súboji s Pohroním. Tréner Ján Haspra sa momentálne spolieha iba na slovenských futbalistov, jedinou výnimkou je Tihomir Kostadinov. Dvadsaťpäťročný stredopoliar figuruje v širšom kádri národného výberu Severného Macedónska, na konte má osem medzištátnych zápasov, debutoval v novembri 2019 v súboji s Rakúskom. Moravac Mrštane je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, do Dukly Banská Bystrica prišiel z Teteksu Tetovo, v 25 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Ďalším jeho zamestnávateľom bol ViOn Zlaté Moravce. V Ružomberku má bilanciu 90 zápasov a deväť presných zásahov. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, zakladá si najmä na stopercentnej defenzíve, pomôže aj pri útočení.

V bojoch o udržanie sa vo Fortuna lige má zatiaľ najlepšiu pozíciu Sereď, vylepšiť si ju môže v domácom súboji s Michalovcami. V doterajších vzájomných zápasoch tejto sezóny získala Sereď štyri body. Mužstvo nedávno prebral Gergely Geri. Veľa sa čaká od Ivana Diaza. Dvadsaťosemročný rodák z mesta San Fernando je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. V River Plate prešiel mládežníckou akadémiou, profesionálom sa stal v AS Trenčín. Potom sa vrátil do River Plate, no nedal tam o sebe výraznejšie počuť. Ďalším jeho pôsobiskom bol Anorthosis Famagusta. V Žiline zaznamenal 104 ligových vystúpení, pričinil sa o majstrovský titul 2016/17.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova