CZ Belehrad

El Fardou Ben Nabouhane spĺňa normu na zakončovateľa, na 41 ligových gólov potreboval 64 zápasov. V Le Havre hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Výkonmi v druholigovom Vannes Olympic Club si vyslúžil prestup do Verie. Darilo sa mu, zaznamenal 61 vystúpení a 25 gólov, v júni 2015 ho angažoval Olympiacos Pireus. Do základnej zostavy sa prebojovať nedokázal, požičali si ho Levadiakos a Panionios. Reprezentuje Komory, debutoval 5. marca 2014, v 21 medzištátnych zápasoch deväťkrát oslavoval zápis do streleckej listiny.

Tridsaťdvaročný Milan Borjan je prvou voľbou medzi tri žrde a kapitánom tímu. Na konte má 49 medzištátnych zápasov, reprezentuje Kanadu. Narodil sa v Chorvátsku, jeho rodičia sú Srbi. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v januári 2009, za Radnički Belehrad odchytal 36 duelov. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Sivasspor, cenné skúsenosti zozbieral na hosťovaní v FC Vaslui. V Razgrade v konkurenčnom súboji s Vladislavom Stojanovom neuspel, hosťoval v Korone Kielce. V kádri CZ Belehrad figuruje od začiatku sezóny 2014/15. Trikrát sa zaslúžil o ligové prvenstvo.

Obranca Milan Rodič patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Do dobrej formy sa rozohral v OFK Belehrad, absolvoval 71 ligových štartov, trikrát si vyskúšal atmosféru pohárovej Európy. V Zenite Petrohrad sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal, nastúpil na päť duelov ruskej najvyššej súťaže, hosťoval vo Volge. Po pôsobení v Samare sa do Srbska vrátil, 21. júla 2017 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom, odvtedy trikrát získal majstrovský titul. Je sedemnásobným reprezentantom Srbska. Dostal sa do záverečnej nominácie na MS 2018, no na ihrisku sa neobjavil.

Miloš Degenek sa najlepšie cíti na pozícii stopéra, dokáže zahrať aj na pravom kraji obrany a na poste defenzívneho stredopoliara. Kariéru rozbiehal v rezervnom tíme VfB Stuttgart, pred ročníkom 2015/16 posilnil druholigový 1860 Mníchov. Cenné skúsenosti získal v Yokohame. Počas prvého pôsobenia v CZ Belehrad odohral 20 ligových stretnutí, po krátkom účinkovaní v Al Hilal Saudi FC sa do klubu vrátil. Mohol reprezentovať aj Srbsko a Chorvátsko, vybral si Austráliu. Na konte má 28 medzištátnych zápasov. Nominovali ho na MS 2018, na turnaji sa však nepredstavil.

Guelor Kanga je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Vyniká v hre jeden na jedného, nadštandardná je jeho streľba, jeho parketou je územie tesne pred pokutovým územím súpera. Je špecialistom na pokutové kopy. Reprezentuje Gabon, na konte má 42 medzištátnych zápasov. Zviditeľnil sa v FC Rostov. Prišiel 9. februára 2013 z CF Mounana. V ročníku 2013/14 prispel k pohárovému prvenstvu, v 70 dueloch najvyššej súťaže Ruska sedemkrát skóroval. Prvého júla 2016 prestúpil do CZ Belehrad. V 39 ligových dueloch dosiahol deväť presných zásahov, 16-krát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. V Sparte Praha potreboval na 28 gólov 69 stretnutí ligy. Do CZ Belehrad sa vrátil 31. júla 2020.

Radovan Pankov je použiteľný na stopérovi i na pravom kraji obrany. Môže sa pochváliť triumfom z MS 2015 dvadsaťročných, v juniorských národných výberoch Srbska zozbieral sedem štartov. Začínal vo Vojvodine, v 46 dueloch ligy sa mu skórovať nepodarilo. Pôsobenie v FK Ural a ani hosťovanie v AEK Larnaca sa mu príliš nevydarili. Kariéru reštartoval v FK Radnički Niš. Káder CZ Belehrad vystužil 31. mája 2019.

Tridsaťjedenročný stopér Nemanja Milunovič figuruje v širšom kádri národného výberu Srbska, reprezentoval štyrikrát. Borac Čačak je klub, kde mu vystavili prvú registračku, darilo sa mu v FK Mladost Lučani. Podieľal sa na druholigovom prvenstve 2013/14. V BATE Borisov nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval pravidelne. Štyrikrát oslavoval majstrovský titul, 59-krát dostal šancu v lige, 26-krát v pohárovej Európe. V januári 2019 posilnil CZ Belehrad.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova