Dinamo Záhreb

Stredopoliar Arijan Ademi nosí kapitánsku pásku. S futbalom začínal v rodnom meste Šibenik, prvý profesionálny zápas odohral ešte ako 16-ročný, 22. marca 2008. Po 56 ligových zápasoch prestúpil za 0,4 milióna eur Dinama Záhreb, debutoval 31. júla 2010, v 180 ligových zápasoch dosiahol 15 gólov. V pohárovej Európe zozbieral 82 vystúpení, deväťkrát skóroval. Trikrát reprezentoval Chorvátsko, 18-krát Severné Macedónsko.

Kevin Theophile-Catherine získal štyri štarty vo francúzskej dvadsiatke, raz reprezentoval v kategórii do 21 rokov. Tridsaťjedenročný obranca kariéru rozbiehal v Rennes, odohral 98 duelov najvyššej súťaže Francúzska, šesťkrát si zahral v Európskej lige, 31. augusta 2013 prestúpil za 2,4 milióna eur do Cardiffu, kde nastúpil na 28 duelov Premier League. Do Saint Etienne prišiel najprv na hosťovanie, keď sa uplatnil, prestúpil. V lige zaznamenal 109 vystúpení, 21-krát sa predstavil v Európskej lige. V Diname Záhreb pôsobí od začiatku sezóny 2018/19.

Izet Hajrovič sa narodil vo Švajčiarsku, reprezentuje Bosnu a Hercegovinu. Zúčastnil sa na svetovom šampionáte v Brazílii, blysol sa dvoma gólmi v zápase kvalifikácie MS v súboji s Estónskom. V 27 medzištátnych zápasoch dosiahol šesť presných zásahov. Je odchovancom Grasshoppers, profesionálom sa stal v roku 2009, na 20 gólov potreboval 91 ligových duelov. V Galatasaray SK sa presadiť nedokázal. Pred príchodom na súčasné pôsobisko odohral 38 stretnutí za Werder Brémy.

Mario Gavranovič má na konte 26 vystúpení vo švajčiarskom národnom mužstve, 10-krát skóroval, predtým pomohol k druhému miestu na ME 2011 dvadsaťjedenročných. Začínal v Lugane, v Schalke sa mu do základnej zostavy prebojovať nepodarilo. V FC Zürich v 90 zápasoch nastrieľal 26 gólov, v Rijeke mal presnejšiu mušku, keď v 59 ligových dueloch skóroval 25-krát. Dres Dinama Záhreb oblieka od 5. januára 2018. Stal sa súčasťou hráčskej rošády, opačným smerom putovali Domagoj Pavičič a Luka Capan. V 79 ligových zápasoch nastrieľal 35 gólov. Už štyrikrát oslavoval titul chorvátskeho ligového šampióna.

Stefan Ristovski hráva na pravej strane obrany. S futbalom začínal v rodnom meste Skopje, za Vardar nastúpil na 23 ligových stretnutí. V januári 2010 prestúpil do Parmy, kde sa nedokázal prebiť do základnej zostavy, herne sa zlepšoval na hosťovaniach  vo Frosinone, v Bari a v Latine. Zviditeľnil sa pôsobením v Rijeke. Pričinil sa o víťazstvo v lige v i pohárovej súťaži v sezóne 2016/17. So Sportingom Lisabon sa dohodol 7. augusta 2017. Raz vybojoval Portugalský, dvakrát Ligový pohár. V Diname Záhreb je na hosťovaní. Severné Macedónsko reprezentoval 60-krát.

Bruno Petkovič sa najlepšie cíti v strede útoku. V národnom výbere Chorvátska zažil premiéru 21. marca 2019 v súboji s Azerbajdžanom, v 13 medzištátnych zápasoch dosiahol šesť presných zásahov. Profesionálom sa stal v Catanii, v základnej zostave sa udomácniť nedokázal, požičali si ho Varese, Reggiana a Virtus Entella. V januári 2016 sa dohodol s Trapani, zaznamenal 35 štartov a 10 gólov. Bologna a Hellas Verona sú kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. Dres Dinama Záhreb oblieka od 6. augusta 2018. Jeho vzorom je Zlatan Ibrahimovič.

Dominik Livakovič dostáva v bráne viac šancí ako Danijel Zagorac. Chorvátsko reprezentoval 16-krát, najväčšou konkurenciou mu je Lovre Kalinič. Figuroval v nominácii na MS 2018, no na turnaji šancu nedostal. Ešte ako dorastenec prestúpil z NK Zadar do NK Záhreb, absolvoval tu 104 štartov, v ročníku 2013/14 pomohol k postupu do najvyššej súťaže. Na súčasnom pôsobisku sa trikrát radoval z majstrovského titulu.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova