Karabach

Maksim Medvedev je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťjedenročný rodák z Baku strávil celú doterajšiu kariéru v FK Karabach, profesionálom sa stal v roku 2006, v 302 zápasoch ligy zaznamenal desať presných zásahov. Sedemkrát pomohol k ligovému triumfu. Miesto v národnom výbere Azerbajdžanu si vybojoval výkonmi v kvalifikácii MS 2010, reprezentoval 60-krát.

Gara Garayev sa najlepšie cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara. Celú kariéru absolvoval v FK Karabach, profesionálom sa stal v roku 2008, v 218 zápasoch ligy dvakrát skóroval. V posledných siedmich ročníkoch prispel k zisku majstrovského titulu. Za rok 2014 preberal ocenenie pre najlepšieho futbalistu Azerbajdžanu. Na konte má 60 medzištátnych zápasov.

Stopér Badavi Huseynov je neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy. V 49 zápasoch v azerbajdžanskej reprezentácii sa mu nepodarilo skórovať. Prvú registračku mu vystavili v Dagdizele Kaspiysk. V Machačkale sa nepresadil, ročník 2011/12 strávil na hosťovaní v FK Sumgayit. V lete 2012 ho angažoval FK Karabach, odvtedy sa sedemkrát podpísal pod triumf v lige. V roku 2015 ponuku vrátiť sa do Machačkaly odmietol.

Abdellah Zoubir je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Narodil sa v Lille, jeho predkovia pochádzajú z Maroka. Profesionálom sa stal v Grenoble, ďalšie futbalové kroky robil v Istres, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Hibernian FC. V lete 2015 sa dohodol s FC Petrolul Ploiesti, v 38 zápasoch sa päťkrát tešil zo zápisu do streleckej listiny. Keď hrával za Lens, nastúpil na 66 zápasov druhej najvyššej súťaže Francúzska, šesťkrát skóroval. Karabach ho angažoval 26. júna 2018, na 12 ligových gólov potreboval 44 štartov, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe.

Donald Guerrier je použiteľný na ľavej strane obrany i na ľavom krídle. Reprezentuje Haiti, v 54 zápasoch nastrieľal 17 gólov. Začínal vo Violette AC, strelecky sa mu darilo v America de Cayes. Zviditeľnil sa vo Wisle Krakow, v lige zaznamenal 75 štartov a 20 presných zásahov. Keď obliekal dres Alanyasporu, dosiahol v 24 zápasoch 14 gólov. Počas prvého pôsobenia v FK Karabach odohral so sedemgólovou bilanciou 35 ligových duelov, po ročnom účinkovaní v Neftci PFK sa do FK Karabach v júni 2020 vrátil.

Stredopoliar Filip Ozobič zozbieral v juniorských národných výberoch Chorvátska 58 vystúpení, dvakrát sa predstavil v A-mužstve. Profesionálom sa stal v Spartaku Moskva, do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal, v ruskej lige dostal dvakrát šancu, po hosťovaní v Hajduku Split posilnil Slaven Belupo, kde sa rozohral do dobrej formy. V Gabale patril medzi najväčšie opory, v 46 zápasoch ligy 16-krát skóroval. Dres FK Karabach oblieka od 2. júna 2018.

Tridsaťročný Jaime Romero je alternatívou na ľavé krídlo. Výkonmi v Albacete si vypýtal prestup do Udine. Odohral štyri ligové duely, požičali si ho Bari, Granada, Orduspor, Real Madrid B a Zaragoza. Štvrtého júla 2016 prišiel ako voľný hráč do CA Osasuna. Nastúpil na 19 stretnutí, po vypadnutí do druhej ligy, ho za 0,5 milióna eur kúpila Córdoba. Absolvoval 47 zápasov, hosťoval v CD Lugo. Štadión Tofiqa Bahramova je jeho futbalovým domovom od 23. júna 2019. Je šesťnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Mahir Emreli sa v ročníkoch 2018/19 a 2019/20 stal kráľom ligových strelcov. V FK Karabach potreboval na 43 gólov 107 zápasov. Päťkrát oslavoval majstrovský titul. V pohárovej Európe sa mu darí menej, v 46 zápasoch sa päťkrát strelecky presadil. Vyrastal v FC Baku. Prvýkrát reprezentoval 9. marca 2017 v súboji s Katarom, zaznamenal 19 vystúpení a štyri góly.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova