Maccabi Haifa

Najnebezpečnejším útočníkom je Nikita Rukavytsya. Mohol reprezentovať aj Ukrajinu, vybral si Austráliu, na konte má 18 medzištátnych zápasov. Výkonmi v Perth Glory si vyslúžil prestup do Twente Enschede. Neuplatnil sa, po hosťovaní v Roesalere prestúpil do Herthy Berlín. V 56 zápasoch dosiahol päť gólov, v Nemecku hrával aj za Mainz a FSV Frankfurt. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Sydney Wanderers. V drese Beitar Jeruzalem FC potreboval na 14 gólov 30 štartov. Na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 152 vystúpení a 67 gólov. V posledných dvoch ročníkoch sa stal kráľom strelcov.

Alternatívou na pravú stranu obrany je 32-ročný Ernest Mabouka. Les Astres Douala je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v MŠK Žilina sa stal profesionálom. V ročníkoch 2011/12 a 2016/17 pomohol k majstrovskému titulu, v 164 ligových dueloch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 6. júla 2017. Figuruje v širšom kádri kamerunskej reprezentácie, na konte má deväť medzištátnych zápasov, premiéru zažil 5. januára 2017, prispel k prvenstvu na Africkom pohári národov 2017.

Rami Gershon je použiteľný na stopérovi i na ľavej strane obrany. Hapoel Rishon Lezion je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval v Standarde Liége. Nastúpil na deväť ligových duelov, požičali si ho Kortrijk a Celtic Glasgow. V Belgicku hrával aj za Waasland-Beveren. Zviditeľnil sa v Gente. Prispel k ligovému prvenstvu 2014/15, absolvoval 73 duelov najvyššej súťaže Belgicka. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval 0,4 milióna eur. V izrealskej reprezentácii debutoval 12. októbra 2010 v súboji s Gréckom, na konte má 26 medzištátnych stretnutí.

Tjaronn Cherry je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Začína v reprezentácii Surinamu. Vyrastal v Twente, v A-mužstve sa nepresadil, požičali si ho Cambuur a Roosendal. Emmen si zabezpečil jeho služby 29. júla 2010. V 33 zápasoch sa deväťkrát strelecky presadil. V Groningene zaznamenal 69 vystúpení a 25 gólov. Keď nosil dres Queens Park Rangers, na 14 gólov potreboval 59 stretnutí druhej anglickej ligy. Cenné skúsenosti získal v Číne, hrával za Guizhou Zhicheng. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol 8. augusta 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 29-ročný Bogdan Planič. Sloboda Užice, Žarkovo a Jedinstvo Užice sú kluby, kde rozbiehal kariéru. V OFK Belehrad sa rozohral do takej formy, že ho angažovala Crvena Zvezda. Prišiel v júni 2014, do základnej zostavy sa zabudovať nedokázal, potom sa vrátil do OFK Belehrad. Vo Vojvodine nastúpil na 34 duelov, umiestnil sa v ideálnej ligovej jedenástke. V Steaue Bukurešť odštartoval legionárčenie, absolvoval 71 súbojov najvyššej súťaže Rumunska. Do Maccabi Haifa prišiel 6. septembra 2020. Dvakrát sa predstavil v srbskej dvadsaťjednotke.

Dôležitou súčasťou mužstva je 26-ročný stredný záložník Jose Rodriguez. V Reale Madrid hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, keď hosťoval v Deportive La Coruna, nadobudol cenné skúsenosti. V drese Galatasaray odohral 23 majstrovských duelov, podieľal sa pohárovom prvenstve zo sezóny 2015/16. V 1. FSV Mainz sa neuplatnil, požičali si ho Malaga, Maccabi Tel Aviv a Fortuna Sittard. Maccabi Haifa ho zamestnáva od 10. septembra 2020. Šesťkrát dostal šancu v španielskej dvadsaťjednotke.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova