Sheriff Tiraspol

Najnebezpečnejším útočníkom je 26-ročný Frank Castaneda, na 28 ligových gólov potreboval iba 35 štartov. Je odchovancom FC Caracas, vo venezuelskej lige šancu nedostal. Po návrate do rodnej Kolumbie hrával za Orsomarco. V Senici bol najprv na hosťovaní, potom čo v siedmich zápasoch päťkrát skóroval, podpísal prestupové lístky. V ďalších 47 zápasoch dosiahol 13. presných zásahov. So Sheriffom Tiraspol sa dohodol 30. decembra 2019. Je skvelým exekútorom štandardných situácii, v príležitostiach na strelenie gólu nezvykne zaváhať, zdobí ho efektivita.

Veaceslav Posmac absolvoval 43 vystúpení v reprezentácii, debutoval 14. júna 2013, keď Moldavsko porazilo Kirgizsko. Prvú registračku mu vystavili v FC Sfantul Gheorghe Suruceni, v kariére pokračoval v Dacii Kišiňov, kde na deväť presných zásahov potreboval 128 ligových štartov. Na súčasnom pôsobisku štyrikrát oslavoval majstrovský titul.

Krídelník Adama Traoré debutoval v národnom výbere Mali 6. júna 2013 v súboji s Guineou. V 28 medzištátnych zápasoch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Začínal v TP Mazembe, trikrát oslavoval majstrovský titul, v 153 ligových dueloch nastrieľal 27 gólov. Pomohol k triumfu v Lige majstrov 2015. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Metz, Orleans a Al-Adalah FC. Sheriff Tiraspol posilnil 10. februára 2021.

Alternatívou do brány je 38-ročný Serghei Pascenco. Počas prvého pôsobenia v FC Sheriff Tiraspol odchytal deväť ligových duelov, do dobrej formy sa rozohral v FC Tiraspol, potom sa do FK Sheriff vrátil a nastúpil na 68 ligových duelov. V Alanii Vladikavkaz sa neuplatnil. Dinamo Bender, Olimpia Bati a Gazovik Orenburg sú kluby, kde pokračoval v kariére. Vyskúšal si iránsku ligu, zamestnával Malavan. Dres FK Sheriff Tiraspol obliekal aj v rokoch 2014 až 2015, darilo sa mu v FC Balti. Sheriff Tiraspol si opäť zabezpečil jeho služby 15. januára 2018. Je šestnásobným víťazom moldavskej ligy. Dvadsaťkrát reprezentoval Moldavsko.

Útočník Lovro Bizjak raz reprezentoval Slovinsko. Začínal v NK Šmartno, na 13 presných zásahov potreboval 36 štartov. Zviditeľnil sa v NK Aluminij, v 73 dueloch dosiahol 73-gólový nástrel, prispel k postupu do najvyššej súťaže v ročníku 2015/16, darilo sa mu aj v Domžale. Počas pôsobenia v FK Ufa sa od neho čakalo viac, ako päť gólov v 52 vystúpeniach. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 29. januára 2021.

Sebastian Thill je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Profesionálom sa stal v CS Petagne, v rámci Luxemburska menil klubovú adresu 1. júla 2012, angažoval ho Progres Niederkorn. Pomohol k druhému miestu v ročníku 2017/18, v 190 ligových dueloch nastrieľal 44 gólov. Futbal v Rusku si vyskúšal, keď si ho požičal Tambov, aj v Moldavsku je na hosťovaní. Je súčasťou reprezentácie Luxemburska, kde hrávajú aj jeho bratia Olivier Thill a Vincent Thill. Na konte má 14 medzištátnych zápasov, premiéru zažil 5. septembra 2015 v súboji so Severným Macedónskom.

Dvadsaťštyriročný amsterdamský rodák Dabney dos Santos dokáže zahrať na krídle alebo v strede zálohy. V AZ Alkmaar prešiel mládežníckou akadémiou, atmosféru najvyššej súťaže Holandska prvýkrát okúsil 25. októbra 2014, zaznamenal 88 vystúpení a 11 gólov, 16-krát sa predstavil v Európskej lige, hosťoval v Sparte Rotterdam. Keď hrával za Heracles Almelo, nepatril do základnej zostavy, no na ihrisku sa objavoval pravidelne, nastúpil na 35 stretnutí. Štrvtého septembra 2010 prišiel do FK Sheriff Tiraspol. V juniorských národných výberoch Holandska zozbieral 18 štartov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova