Godoy Cruz

Alternatívou do brány je 39-ročný Nelson Ibanez. Jeho rodiskom je Mendoza, profesionálom sa stal v CA Alumni. Počas prvého pôsobenia strávil v CD Godoy Cruz osem sezón, absolvoval 175 ligových štartov. Keď obliekal dres Racingu, nepatril do úvodnej jedenástky, v troch ročníkoch zozbieral iba osem ligových vystúpení. Kariéru reštartoval v CA Tigre, v Newell’s Old Boys robil ďalšie futbalové kroky. Do CD Godoy Cruz sa vrátil 18. augusta 2020. Raz reprezentoval Argentínu.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 32-ročný Damian Perez. Nastupuje na ľavej strane obrany, dokáže zahrať aj na ľavom krídle. Vychoval ho Arsenal Sarandi, prvý profesionálny zápas odohral 16. marca 2008. V ročníku 2011 sa udomácnil v základnej zostave. V 151 zápasoch najvyššej súťaže Argentíny trikrát skóroval, v 25 dueloch pohárových súťaží Južnej Ameriky sa mu strelecky presadiť sa nepodarilo. V sezóne 2012/13 vybojoval Argentínsky pohár, raz oslavoval majstrovský titul. V CA Velez Sarsfield nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. V Clube Tijauna patril medzi opory. V drese Colo Colo si vyskúšal futbal v Čile. V Sportingu Gijon odohral 29 duelov druhej španielskej ligy. Godoy Cruz ho zamestnáva od 27. októbra 2020.

Wilder Cartagena je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Vyrastal v Alianze Lima, v januári 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, nastúpil na 25 ligových duelov. Vo Vitorii Setubal sa neuplatnil. Výkonmi v Universidad San Martin si vybojoval miesto v reprezentačnom výbere Peru, na konte má päť medzištátnych zápasov. Po pôsobení v CD Veracruz sa opäť dohodol s Alianzou Lima, absolvoval 30 ligových duelov. V ročníku 2019 prispel k druhému miestu v lige. Godoy Cruz posilnil 21. januára 2020.

Alternatívou do stredu poľa je 29-ročný Ezequiel Cirigliano. Zakladá si najmä na stopercentnej defenzívnej činnosti. V River Plate si osvojil futbalovú abecedu, podieľal sa prvenstve v druhej lige v ročníku 2011/12 a na triumfe na Copa Sudamericana 2014. V 61 stretnutiach prvej a druhej ligy sa mu skórovať nepodarilo. Požičali si ho Hellas Verona, FC Dallas a CA Tigre. V Atleticu Tucuman sa do základnej zostavy zabudovať nedokázal. V Mexiku hrával za Zapatec. Na súčasné pôsobisko prišiel z CD San Luis. Je 15-násobným juniorským reprezentantom Argentíny, zúčastnil sa na MS 2011 dvadsaťročných.

Dôležitou súčasťou mužstva je 29-ročný obranca Hugo Silva. Jeho rodiskom je Quilmes, zdokonaľoval sa v Racingu, v A-mužstve sa predstavil v dvoch majstrovských zápasoch. V Clube Atletico Atlanta sa rozohral do takej formy, že ho angažovala Defensa. V 30 dueloch ligy sa nedokázal zapísať do listiny strelcov, dvakrát dostal šancu na Copa Sudamericana, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaniach v Mitre a v Estudiantes. Estadio Feliciano Gamberte je jeho futbalovým domovom od 24. augusta 2020.

Stopér Mauro dos Santos má isté miesto v úvodnej jedenástke. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Argentíny. Je odchovancom CA Banfield, 22. júna 2008 debutoval, nastúpil na 68 stretnutí najvyššej súťaže Argentíny, získal prvé skúsenosti v zápasoch pohárových súťaží Južnej Ameriky. V drese Murcie absolvoval 66 stretnutí druhej najvyššej súťaže Španielska, zaujal prvoligovú Almeriu, kde zaznamenal 29 štartov. Hrával aj za Eibar, Leganes a Tenerife. Pred príchodom do CD Godoy Cruz pôsobil v japonskej Niigate.

Cristian Colman trikrát reprezentoval Paraguaj vo vekovej kategórii do 23 rokov. V CA 3 de Fabrero mu vystavili prvú registračku. Nacional Asuncion je klub, kde sa zviditeľnil, na 19 presných zásahov potreboval 68 štartov. Štrnásteho februára 2017 ho angažoval Dallas, v 41 zápasoch strelil štyri góly, požičali si ho North Texas a Barcelona SC. Od 24. februára 2021 oblieka dres súčasného zamestnávateľa.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova