Argentinos Juniors

Gabriel Hauche sa najlepšie cíti na pozícii podhrotového útočníka. V národnom výbere Argentíny odohral s trojgólovou bilanciou päť medzištátnych zápasov. Začínal v Temperley, počas prvého pôsobenia v Argentinos Juniors potreboval na 31 presných zásahov 124 ligových štartov, pričinil sa o účasť medzi štyrmi najlepšími kolektívmi na Copa Sudamericana 2008. Dobré služby odvádzal pre Racing Club, nastúpil na 148 stretnutí, 27-krát skóroval. Na hosťovaní v Chieve sa nepresadil. V Mexiku hrával za Tijuanu a za Tolucu, v Kolumbii za Millonarios. Do Argentinos Juniors sa vrátil 2. januára 2019.

Marcos Angelieri je použiteľný na stopérovi a aj na pravom kraji obrany. V Estudiantes sa uviedol vynikajúco, zaslúžil sa o majstrovský titul 2006 a o prvenstvo na Copa Libertadores 2009. Absolvoval 184 ligových štartov. Diego Maradona ho nominoval do argentínskej reprezentácie, na konte má štyri medzištátne zápasy. Sunderland do jeho príchodu investoval 1,5 milióna eur. Hoci ho chcelo aj Marseille, neuplatnil sa, odohral iba dva zápasy Premier League. Tréner Steve Bruce mu nesedel. Vrátil sa do Estudiantes, po odohratí 23 duelov ligy posilnil Malagu. V 61 stretnutiach sa mu skórovať nepodarilo. V San Lorenze nemal úplne isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Keď hrával za Nacional Montevideo, okúsil uruguajskú ligu. Estadio Diego Armando Maradona je jeho futbalovým domovom od 16. júla 2019.

Alternatívou do obrany je 36-ročný stopér Matias Caruzzo. V národnom výbere Argentíny zaknihoval premiéru 20. mája 2009 v súboji s Panamou, reprezentoval šesťkrát. V mládežníckej akadémii Argentinos Juniors si osvojil základy futbalovej abecedy, v profesionálnom zápase debutoval 25. marca 2006, zaznamenal 120 ligových štartov, raz oslavoval majstrovský titul. Vyhrať ligu sa mu podarilo aj počas pôsobenia v Boca Juniors, v ročníku 2011. Prispel k účasti vo finále Copa Libertadores 2012. V 73 ligových dueloch dvakrát skóroval. V Čile hrával za Universidad de Chile, potom sa 1. júla 2014 vrátil do Argentinos Juniors. San Lorenzo a Rosario Central sú kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. S Argentinos Juniors sa opäť dohodol 23. januára 2020.

Emanuel Herrera nastupuje na pozícii zakončovateľa. Počas pôsobenia v Deportes Concepcion potreboval na 29 gólov 37 štartov, Montpellier ho získal z Clubu Union Espanola, keď odišiel Olivier Giroud. Francúzsky klub vyšiel jeho prestup na 3,5 milióna eur. Trénerovi Renemu Girardovi pripomínal Gonzala Higuaina. V 41 vystúpeniach sa šesťkrát tešil z gólu, na hosťovaní v Tigres UANL sa v desiatich ligových zápasoch strelecky nepresadil. Ďalšími jeho klubmi boli Emelec, Melgar a Lobos BUAP. V Sportingu Cristal súkal góly jedna radosť.

Záver kariéry trávi v Argentinos Juniors 40-ročný útočník Santiago Silva. Central Espanol, River Plate Montevideo, Defensor Sporting, Corinthians a Nacional Montevideo sú kluby, kde rozbiehal kariéru. Keď obliekal dres Cottbusu, v 32 dueloch deväťkrát oslavoval gól. Futbal v Portugalsku okúsil počas pôsobenia v SC Beira-Mar. Dobrú robotu odviedol v Gimnasii La Plata, darilo sa mu v CA Velez Sarsfield, na 34 gólov potreboval 76 vystúpení. Banfieldu pomohol k ligovému prvenstvu v ročníku 2009. Vo Fiorentine sa od neho čakalo viac. Pre Bocu Juniors vybojoval Argentínsky pohár 2011/12, pre Lanus Copa Sudamericana. Káder Argentinos Juniors vystužil 3. júla 2019.

Miguel Angel Torren dokáže zahrať v strede i na pravom kraji obrany. Začínal v Newell’s Old Boys, v ligovom ročníku 2006 sa často objavoval na ihrisku, celkovo zaznamenal 25 stretnutí v lige, získal prvé skúsenosti v pohárových súťažiach Južnej Ameriky. Za Cerro Porteno nastúpil na 57 zápasov, raz vyhral paraguajskú ligu. Na súčasnom pôsobisku prispel k návratu medzi argentínsku ligovú elitu v ročníku 2017. Jedenásteho februára 2019 odohral 200. majstrovský zápas v drese Argentinos Juniors. V juniorských národných výberoch Argentíny zozbieral sedem vystúpení.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova