Arsenal Sarandi

Emiliano Papa dokáže zahrať na ľavom kraji obrany i na pozícii defenzívneho stredopoliara. V národnom výbere Argentíny dostával prvé šance za trénerských čias Diega Maradonu, debutoval 19. novembra 2008 v súboji so Škótskom, reprezentoval osemkrát, naposledy v roku 2011. Začínal v Rosariu Central, v 170 ligových dueloch šesťkrát skóroval. Počas pôsobenia v CA Velez Sarsfield sa štyrikrát pričinil o majstrovský titul. Absolvoval 238 ligových štartov. Jednu sezónu nosil dres Independiente, jednu CA Tigre. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby 4. júla 2017.

Nicolas Navarro bojuje s Alejandrom Medinom o miesto v bráne. Prispel k prvenstvu Argentíny na MS 2005 dvadsaťročných, figuroval v kádri pri triumfe na olympiáde v roku 2008, no na ihrisku sa neobjavil. Výkonmi v Argentinos Juniors zaujal SSC Neapol, nastúpil na 22 ligových duelov. Po hosťovaní v River Plate sa vrátil do Argentinos Juniors. Kayserispor je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky, absolvoval 29 ligových duelov. V CA Tigre vysedával iba na lavičke náhradníkov. V rokoch 2016 až 2020 hrával za San Lorenzo, odchytal 59 súbojov najvyššej súťaže Argentíny. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 28. januára 2021.

Jonathan Bottineli sa najlepšie cíti v strede obrany. Rodák z Buenos Aires rozbiehal kariéru v San Lorenze, v ročníku 2007 pomohol k majstrovskému titulu, v 235 dueloch ligy dosiahol 15 gólovú bilanciu. Na hosťovaní v Sampdorii Janov odohral osem zápasov najvyššej súťaže Talianska. Do CA River Plate prišiel za dva milióny dolárov, transfer sa uskutočnil 26. júla 2012. Absolvoval 33 ligových vystúpení. Požičal si ho CD Universidad Catolica. Ďalším jeho pôsobiskom bol Club Leon, v tureckej Adane sa nepresadil. Keď prvýkrát obliekal dres Arsenalu Sarandi, zaznamenal 41 ligových štartov. Darilo sa mu v Unione Santa Fe. Hrával aj za Rosario Central. Trikrát sa predstavil v reprezentácii Argentíny. Jeho najväčšou prednosťou je defenzívny súboj. Ide príkladom v nasadení, v bojovnosti, nerád prehráva.

Alternatívou do stredu zálohy je 36-ročný Jorge Ortiz. V San Lorenze rozbiehal kariéru, s trojgólovou bilanciou odohral 65 ligových duelov, k ligovému víťazstvu v lige v ročníku 2006/07 nepomohol, hosťoval v Arsenale Sarandi. Zviditeľnil sa v AIK Štokholm. Prispel k pohárovému k ligovému triumfu v ročníku 2007. Potom sa vrátil do Arsenalu Sarandi a absolvoval 100 ligových štartov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Lanus, Independiente, Belgrano, Tigre a Patronato.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný Alan Ruiz, stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V Gimnasii La Plata sa stal profesionálom, keď jeho zamestnávateľ vypadol z najvyššej súťaže, prestúpil do San Lorenza. Nastúpil na 37 duelov ligy, trikrát skóroval, raz oslavoval majstrovský titul, hosťoval v Gremiu a v CA Colon Santa Fe. V Sportingu Lisabon začal dobre, často nachádzal miesto v základnej zostave, keď z nej vypadol, požičali si ho Colon a Aldosivi. Arsenalu Sarandi patrí od 28. októbra 2020. Je 11-násobným juniorským reprezentantom Argentíny. Jeho starší brat Federico Ruiz je tiež futbalistom.

Dôležitou súčasťou mužstva je 32-ročný stredopoliar Emiliano Mendez. Začínal v Gimnasii La Plata, v troch sezónach tu zozbieral 14 ligových vystúpení, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na ponuku z Deportiva Villa San Carlos. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Estudiantes San Luis, Atletico Huila a Deportivo Moron. Estadio Julio H. Grondona je jeho futbalovým domovom od začiatku sezóny 2018/19.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova