Belenenses

Stanislav Kritsyuk dostáva v bráne viac šancí ako Andre Moreira. V juniorských reprezentáciách zozbieral 15 štartov, za A-mužstvo Ruska odchytal dve stretnutia. Začínal v Togliatti, prvýkrát si vyskúšal zahraničie, keď za Bragu nastúpil na 29 duelov portugalskej ligy. S Krasnodarom sa dohodol 30. mája 2016, predtým tu hosťoval, celkovo nastúpil na 50 duelov najvyššej súťaže Ruska, po výpovedi posilnil Belenenses SAD.

Chima Akas nastupuje na ľavej strane obrany. Active Academy Ibadan je miesto, kde si osvojil futbalovú abecedu, Shooting Stars klub, kde sa stal profesionálom. V Sharks FC robil ďalšie futbalové kroky. Kalmar FF ho kúpil z FC Enyimba, absolvoval 31 ligových štartov. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby 8. augusta 2019. V národnom výbere Nigérie zažil premiéru v januári 2015, vyskúšal si tu aj úlohy kapitána, na konte má 11 medzištátnych zápasov, naposledy reprezentoval v roku 2016.

Tridsaťštyriročný Henrique sa najlepšie cíti na pozícii stopéra, dokáže zahrať aj na pravom kraji obrany a na poste defenzívneho stredopoliara. Zúčastnil sa na MS 2012, absolvoval dve minúty súboja s Kolumbiou. V marci 2008 debutoval v národnom výbere Brazílie, reprezentoval šesťkrát. Je odchovancom Coritiby, zaznemanal 53 ligových vystúpení. Barcelonu uprednostnil pred ponukou z Ajaxu Amsterdam, v A-mužstve šancu nedostal, hosťoval v Leverkusene a v Racingu Santander. Dobré služby odvádzal pre Palmeiras, v ročníku 2012 dvíhal nad hlavu Brazílsky pohár, 11-krát okúsil atmosféru pohárových súťaží Južnej Ameriky. Neapol do jeho príchodu investoval 30. januára 2014 štyri milióny, odohral 22 duelov talianskej ligy. Zamestnávali ho aj Fluminense, Corinthians a Ittihad Kalba.

Ruben Lima získal prvú hernú prax ako hráč Benficy na hosťovaniach v CD Aves a vo Vitorii Setubal. Hajduk Split ho kúpil z CD Beira Mar. Na ľavej strane obrany sa mu podarilo nahradiť Ivana Striniča. V 44 zápasoch najvyššej súťaže Chorvátska sa mu skórovať nepodarilo. V ročníku 2012/13 dvíhal nad hlavu Chorvátsky pohár. V Diname Záhreb sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. Hrával aj za Uniao Madeira a Moreirense. V juniorských reprezentáciách Chorvátska zozbieral 45 štartov.

Krídelník Silvestre Varela sa zúčastnil na ME 2012 a na MS 2014, v národnom výbere Portugalska debutoval 3. marca 2010 v súboji s Čínou, v 27 dueloch päťkrát skóroval, naposledy reprezentoval v roku 2015. Začínal ako hráč Sportingu Lisabon na hosťovaniach, požičali si ho Casa Mia, Vitoria Setubal a Recreativo Huelva. Zviditeľnil sa v Porte, pomohol k trom majstrovským titulom, v 141 dueloch nastrieľal 33 gólov. Prispel k prvenstvu v Európskej lige 2010/11. Na hosťovaní vo WBA odohral sedem duelov Premier League. V 49 dueloch pohárovej Európy sa šesťkrát tešil z gólu. Dvakrát dvíhal nad hlavu Portugalský pohár. Hrával aj za Parmu a za Kayserispor. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 8. októbra 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 23-ročný útočík z Kolumbie Mateo Cassierra. Je odchovancom Deportiva Cali, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2015, výkonmi v 43 ligových zápasoch si vyslúžil pozornosť z Ajaxu Amsterdam, prestupoval za 5,5 milióna eur. Strelecky sa mu darilo v rezervnom tíme, na 29 presných zásahov potreboval 46 štartov, v A-mužstve sa pričinil o postup do finále Európskej ligy 2016/17, nastúpil vtedy na osem stretnutí, absolvoval 21 ligových zápasov, trikrát skóroval. Cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v FC Groningen. Estadio Nacional je jeho futbalovým domovom od 2. septembra 2019.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova