Boca Juniors

Mauro Zarate pocítil na vlastnej koži obrovskú konkurenciu v ofenzíve národného výberu Argentíny, v reprezentácii šancu nedostal. Vyrastal v CA Velez Sarsfield, zviditeľnil sa v Laziu Rím, kde s 25-gólovou bilanciou nastúpil na 104 duelov talianskej najvyššej súťaže. Keď sa mu prestalo dariť, vrátil sa do CA Velez Sarsfield a reštartoval tam kariéru. Pred ročníkom 2014/15 prestúpil do West Hamu United, kde odohral 22 duelov Premier League, strelil päť gólov, potom ešte hrával za Florenciu, Watford, Al Nassr a znovu za Velez Sarsfield. V júli 2018 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Frank Fabra debutoval v národnom výbere Kolumbie 28. augusta 2015, prvú šancu mu dal Jose Pekerman, reprezentoval 21-krát. Je odchovancom FC Envigado, v júli 2014 odišiel na hosťovanie do Deportiva Cali, kde prispel k ligovému prvenstvu v edícii 2015. Ďalším pôsobiskom ľavého obrancu bolo Independiente Medelín. CA Boca Juniors upradnostnil pred ponukami z mnohých renomovaných klubov, prestupoval 24. januára 2016. Pomohol k trom majstrovským titulom. Zakladá si na dôraze v osobných súbojoch, sile a taktickej vyspelosti.

Cristian Pavon bol členom olympijského mužstva v roku 2016. Dvadsaťpäťročný rodák z Cordoby dokáže zahrať na krídle i v útoku. Začínal v Talleres de Cordoba, 9. júla 2014 prestúpil na súčasné pôsobisko. Transfer sa uskutočnil za 1,3 milióna eur. V 80 zápasoch argentínskej najvyššej súťaže dosiahol 21 gólov. Hosťoval v CA Colon a v Los Angeles Galaxy. V 11 dueloch odohraných za Argentínu sa mu nepodarilo skórovať. Jorge Sampaoli ho zahrnul do záverečnej nominácie na MS 2018.

Rodák z Buenos Aires 25-ročný Agustin Rossi sa zdokonaľoval sa v Chacarita Juniors, prvý profesionálny zápas odohral 2. apríla 2014. V Estudiantes sa nedokázal prebojovať do základnej zostavy, nedostatok zápasovej praxe riešil hosťovaním v Defensa y Justicia. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od 1. februára 2017. Odchytal 53 ligových stretnutí, požičali si ho Deportes Antofagasta a Lanus. Dvakrát sa predstavil v argentínskej dvadsiatke.

Julio Buffarini je alternatívou na pravý kraj obrany. Vyrastal v CA Talleres, profesionálom sa stal v roku 2006, v 73 zápasoch ligy nastrieľal osem gólov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Atletico Tucuman a Ferro Carril Oeste. Preslávil sa v CA San Lorenzo. Pomohol k majstrovskému titulu v ročníku 2013 a k prvenstvu na Copa Libertadores 2014. S 11-gólovou bilanciou odohral 137 ligových súbojov. Zahraničný futbal si vyskúšal v Sao Paulo FC.

Emmanuel Mas sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Figuruje v širšom kádri národného výberu Argentíny, debutoval 4. septembra 2015 v súboji s Bolíviou, na konte má osem medzištátnych zápasov. San Martin de San Juan je klub, kde mu vystavili prvú registračku, výkonmi v 104 stretnutiach si vypýtal prestup do San Lorenza. V 49 dueloch dosiahol tri góly. V ročníku 2013 oslavoval majstrovský titul, zaslúžil sa o prvenstvo na Copa Libertadores 2014. Keď hrával za Trabzonspor, o jeho mieste v úvodnej jedenástke sa nepochybovalo. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 5. januára 2018.

Stopér Lisandro Lopez štyrikrát reprezentoval Argentínu. Začínal v Chacarita Juniors, dobré služby odvádzal pre Arsenal Sarandi, v 102 ligových vystúpeniach nastrieľal 17 gólov. Prispel k majstrovskému titulu v sezóne 2012. Oslovili ho aj Arsenal Londýn, AC Miláno a Malaga, vybral si Benficu Lisabon. Mal nahradiť odchádzajúceho Ezequiela Garaya. Dres menil 10. júla 2013. Nastúpil na 32 ligových stretnutí, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Getafe. Keď si ho požičal milánsky Inter, nepresadil sa.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova