Central Cordoba

Tridsaťpäťročný Ariel Rojas je alternatívou do zálohy. Je odchovancom CA Velez Sarsfield, v Godoy Cruz sa rozohral do dobrej formy, v 170 zápasoch sa 11-krát zapísal do streleckej listiny, potom za 0,66 milióna eur prestúpil do River Plate. Nastúpil na 112 ligových duelov, raz oslavoval majstrovský titul. Pričinil sa o triumf na Copa Sudamericana 2014 a na Copa Libertadores. Po dvojročnom pôsobení v Cruz Azul sa do River Plate vrátil a zaznamenal 24 ligových vystúpení. Pred príchodom do Cordoby hrával aj za San Lorenzo a za Atletico Tucuman.

Sebastian Ribas futbalový talent dedil, jeho otec je Julio Cesar Ribas, 15-násobný uruguajský reprezentant. Juventud Las Piedras je klub, kde mu vystavili prvú registračku, po skvelých výkonoch ho angažoval milánsky Inter. V A-mužstve šancu nedostal, na hosťovaní v Spezii sa štyrikrát objavil na ihrisku. V lete 2008 ho podpísal Dijon FCO. Ihneď sa vypracoval na oporu, na 48 gólov potreboval 106 druholigových štartov. Za ročník 2010/11 preberal cenu pre kráľa strelcov. Šiesteho júla 2011 sa dohodol s FC Janov. Na hosťovaní v Sportingu Lisabon nezaujal. Požičali si ho aj Monaco B, Barcelona SC, RC Strasburg a Cartagena. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Fenix, River Plate Montevideo, Venados, Karpaty Ľvov, Patronato, Lanus a Rosario Central.

Tridsaťštyriročný Alejandro Sanchez je prvou voľbou medzi tri žrde, konkurujú mu Andres Mehring a Cesar Taborda. Vychovalo ho Platense, v roku 2004 podpísal prvú profesionálnu zmuvu, v siedmich sezónach absolvoval 58 štartov. Audax Italiano je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky. V najvyššej súťaži Čile odchytal 99 stretnutí. Dobré služby odvádzal pre CA Neuva Chicago. Od 8. augusta 2017 do 8. júla 2020 obliekal dres Atletica Tucuman.

Franco Sbuttoni sa najlepšie cíti v strede obrany. Jeho rodiskom je San Nicolas, Tiro Federal, CA Central Cordoba Rosario a Sportivo Belgrano kluby, kde rozbiehal kariéru profesionálneho futbalistu. Výkonmi v CS Independiente Rivadavia si vypýtal prestup do Atletica Tucuman, v štyroch sezónach tu zozbieral 80 ligových vystúpení, dvakrát skóroval. V japanskom klube Sagan Tosu očakávania nenaplnil. Pred príchodom do CA Central Cordoba hrával za Atletico Tucuman a Arsenal Sarandi.

Francesco Cerro je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Vyrastal v Quilmes AC, v roku 2008 ho preradili k profesionálom, pričinil sa o postup do najvyššej súťaže v sezóne 2009/10. Na hosťovaní v CA Velez Sarsfield sa uplatnil, potom podpísal prestupové lístky, celkovo absolvoval 55 ligových duelov, raz oslavoval majstrovský titul. Dobré služby odvádzal pre Racing Club, zaznamenal 70 štartov v lige. Vyskúšal si aj futbal v Európe, hrával za Rayo Vallecano. Pomohol k víťazstvu v druhej lige v sezóne 2017/18. Od 31. júla 2018 do 13. augusta 2020 obliekal dres Defensy. Raz reprezentoval Argentíny.

Dôležitou súčasťou mužstva je 32-ročný útočník Claudio Riano. Začínal v Racingu Cordoba, keď hrával za Talleres Cordoba, potreboval na 27 presných zásahov 70 štartov. Dobré výkony v CA San Martin mu vyniesli angažmán v CA Boca Juniors. Čakalo sa od neho viac, ako dva góly v 25 ligových zápasoch. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Independiente a Union Santa Fe. Zviditeľnil sa v Mexiku, Clubu Nexaca pomohol k ligovému prvenstvu v ročníku 2017/18. Súčasný zamestnávateľ si ho kúpil z Rosaria Central 22. júla 2020.

Cesar Taborda sa zdokonaľoval v Estudiantes, v zostave A-mužstva sa začal objavovať po návrate z hosťovania v Defense, kde odchytal 31 stretnutí ligy. Absolvoval sedem ligových štartov, podieľal sa na majstrovskom titule 2010, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Čile, hrával za O’Higgins. V CS Independiente Rivadavia nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval pravidle. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Aldosivi, Chacarita Juniors a San Martin Tucuman. Keď prvýkrát obliekal dres CA Central Cordoba, nastúpil na 54 stretnutí. Guillermo Brown je klub, kde strávil ročník 2019/20, potom sa do CA Central Cordoba vrátil.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova