Independiente

Tridsaťšryriročný stredopoliar Pablo Hernandez je rodákom z Argentíny, no reprezentuje Čile. Môže sa pochváliť víťazstvom na Copa America 2016 a druhým miestom z Pohára konfederácií FIFA 2017. Na konte má 30 medzištátnych zápasov, debutoval 22. januára 2014 v prípravnom meraní síl s Kostarikou, pri víťazstve 4:0 sa dvakrát zapísal do streleckej listiny. Kariéru rozbiehal v Atleticu Tucuman, s bilanciou 35 štartov a 12 presných zásahov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Racing Montevideo, Defensor, DC United a Argentinos Juniors. V O’Higgins FC sa zaslúžil o majstrovský titul 2013/14. V Celte Vigo sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo. V 118 dueloch španielskej ligy sedemkrát skóroval. V CA Independiente pôsobí od 4. júla 2018.

Sebastian Sosa je prvou voľbou medzi tri žrde. Vychoval ho Penarol, po hosťovaní v FC Central Espanol sa začal presadzovať v A-mužstve, absolvoval 58 štartov, v sezóne 2009/10 pomohol k majstrovskému titulu. V CA Boca Juniors sa neuplatnil. Pre Velez Sarsfield vybojoval dva ligové tituly, zaznamenal 86 vystúpení. Ďalšie futbalové kroky robil ako hráč CF Pachuca na hosťovaní v Rosariu Central, potom chytával za Moreliu a Mazatlan. Je šesťnásobným juniorským uruguajským reprezentantom.

Pilierom obrany je Juan Manuel Insaurralde. Zakladá si na úspešnosti v defenzívnom súboji, na taktickej vyspelosti. Chacarita Juniors je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v Newell’s Old Boys pokračoval v kariére. Počas pôsobenia v CA Boca Juniors vyhral v ročníku 2011 ligu, vybojoval Argentínsky pohár 2011/12, absolvoval 79 stretnutí. V Európe hrával za Spartak Moskva a za PAOK Solún. Vyskúšal si aj mexickú ligu, obliekal dres Chiapas FC. Po návrate do CA Boca Juniors sa dvakrát tešil z majstrovského titulu. Dobré služby odvádzal pre Colo-Colo. Pred týmto súťažným ročníkom posilnil Independiente. Dvakrát reprezentoval Argentínu.

Alternatívou do záložnej formácie je 27-ročný Andres Felipe Roa. Figuruje v širšom kádri národného výberu Kolumbie, reprezentoval dvakrát. V roku 2016 bol súčasťou olympijského mužstva. V Deportive Cali sa začal pravidelne objavovať na ihrisku po návrate z hosťovaní v Uniautonoma FC a v Unione Magdalena. V 107 ligových vystúpeniach sa desaťkrát strelecky presadil. V ročníku 2015 sa stal majstrom Kolumbie. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil pred sezónou 2019/20, si ho požičal Huracan.

Tridsaťdvaročný útočník Silvio Romero je držiteľom kapitánskej pásky. Výkonmi v Instituto Atletico Central Cordoba si vypýtal prestup do CA Lanus. V lige zaznamenal 137 štartov a 41 presných zásahov. Cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Rennes, v 14 dueloch najvyššej súťaže Francúzske strelil tri góly. V kariére pokračoval v Chiapas FC, v 47 dueloch nastrieľal 19 gólov. V júni 2016 menil v rámci Mexika klubovú adresu, angažovala ho America. S 15-gólovou bilanciou odohral 53 stretnutí. Independiente posilnil 31. januára 2018.

Lucas Romero je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. V CA Velez Sarsfield prešiel mládežníckou akadémiou, ako 18-ročný debutoval v A-mužstve. V 89 zápasoch ligy sa dvakrát strelecky presadil. Dvakrát prispel k oslavám majstrovského titulu. V 23 dueloch si vyskúšal atmosféru pohárových súťaží Južnej Ameriky. Cenné skúsenosti získal počas pôsobenia v Cruzeiru. Dvakrát dvíhal nad hlavu Brazílsky pohár, na svoje konto pridal ďalších 12 vystúpení v zápasoch pohárových súťaží Južnej Ameriky. Nastúpil na 84 ligových stretnutí. Estadio Libertadores de America je jeho futbalovým domovom od 5. augusta 2019. Štyrikrát sa predstavil v argentínskej dvadsiatke.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova