Lanus

Guillermo Burdisso začínal v Rosariu Central, bol súčasťou mužstva, ktoré v roku 2010 opustilo najvyššiu súťaž. V AS Rím sa neuplatnil, keď si ho požičal Arsenal Sarandi, rozohral sa do dobrej formy, prispel k ligovému prvenstvu v ročníku 2012, ďalšie roky strávil v Boca Juniors, v 35 dueloch sa štyrikrát tešil z gólu. V Clube Leon sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, bol oporou. Do CA Lanus prišiel z Independiente, 11. januára 2020. Na konte má jedno vystúpenie v národnom tíme Argentíny. Najlepšie sa cíti v strede obrany. Jeho najväčšou prednosťou je defenzívny súboj. Nicolas Burdisso je jeho starší brat.

Lautaro Acosta prispel k triumfu na MS 2007 dvadsaťročných. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2008. V A-mužstve Argentíny sa predstavil dvakrát. Je odchovancom CA Lanus, počas prvého pôsobenia odohral s päťgólovou bilanciou 55 ligových súbojov, v ročníku 2007 oslavoval majstrovský titul. Sevilla v máji 2008 do neho investovala sedem miliónov eur. Čakalo sa od neho viac, v 23 zápasov najvyššej súťaže Španielska sa nedokázal strelecky presadiť. V ročníku 2009/10 dvíhal nad hlavu Španielsky pohár. Hosťoval v Racingu Santander a v CA Boca Juniors. Do CA Lanus sa vrátil 11. júla 2013. Pomohol k prvenstvu na Copa Sudamericana 2013, v ročníku 2016 sa stal ligovým šampiónom. V 159 zápasoch ligy nastrieľal 31 gólov. Je držiteľom kapitánskej pásky.

Jose Sand vyrastal v River Plate, Colon Santa Fe je klub, kde sa stal profesionálom. Počas pôsobenia v Defensores Belgrano potreboval na 20 presných zásahov 47 štartov, čím si vypýtal návrat do River Plate. Potom odvádzal dobré služby pre Banfield a Colon, keď prvýkrát obliekal dres súčasného zamestnávateľa, zaznamenal 67 vystúpení a 51 gólov, zaslúžil sa o majstrovský titul 2007/08. Zaskvel sa v Al-Ain, v 30 dueloch sa 31-krát strelecky presadil. V Deportive La Coruna sa od neho čakalo viac. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Tijuana, Racing Club, Tigre, Argentinos Juniors, Boca Unidos a Aldovisi. Aj keď druhýkrát hrával za Lanus, oslavoval ligové prvenstvo. Po roku v Deportive Cali sa opäť dohodol s CA Lanus. Dvakrát reprezentoval Argentínu. Ide príkladom v bojovnosti, stopercentné nasadenie a profesionálny prístup sú u neho samozrejmosťou. V príležitosti na strelenie gólu sa nezvykne mýliť. Platný je aj v defenzíve.

Leonel di Placido dostal od Lionela Scaloniho v septembri 2018 pozvánku do argentínskej reprezentácie, v medzištátnom zápase ešte šancu nedostal. Prvú registračku mu vystavili v All Boys, v roku 2013 bol preradený do A-mužstva, debutoval v sezóne, keď jeho zamestnávateľ opustil najvyššiu súťaž. Absolvoval 59 stretnutí. Do dobrej formy sa rozohral, keď si ho požičalo Atletico Tucuman. Lanus si jeho služby zabezepčil 24. augusta 2017. Nastupuje na pravom kraji obrany. Zakladá si na dôraze v osobných súbojoch, má rýchle nohy, zdobí ho bojovnosť.

V CA Lanus dostávajú v súčasnosti priestor mladí talentovaní hráči. Príkladom je 20-ročný Pedro de la Vega. Zviditeľnil sa na MS 2020 dvadsaťročných v Poľsku. Doteraz v juniorských reprezentačných výberoch Argentíny zozbieral 12 štartov. Do CA Lanus prišiel ešte ako dorastenec, z tímu Forrocaril Sud, oslovili ho vtedy aj Boca Juniors a River Plate. Na prvý profesionálny zápas nastúpil 16. septembra 2018. V 33 dueloch ligy sa štyrikrát zapísal do listiny stelcov. Hráva na pravom krídle. Je aktívny, na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, dokáže obísť protihráča, dobre bráni.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova