Moreirense

Felipe Pires začínal v Lieferingu, s bilanciou 28 vystúpení a 11 presných zásahov, pomohol k druholigovému titulu 2014/15. V Salzburgu sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. Do Hoffenheimu prestúpil 25. augusta 2015, šancu nedostal, požičali si ho FSV Frankfurt, Austria Viedeň, Palmeiras, Fortaleza a Rijeka. Dres Moreirense FC oblieka od 12. septembra 2020. Je rýchly a priebojný, dokáže obísť protihráča, ide príkladom v nasadení, v bojovnosti, platný je aj v defenzíve.

Steven Vitoria je alternatívou do stredu obrany. Kariéru rozbiehal ako hráč Porta, keď si ho požičali Tourizense, Olhanense a Covilha. V Estorile sa mu darilo strelecky, v 79 stretnutiach zaznamenal 19 presných zásahov, pričinil sa o postup do najvyššej súťaže v ročníku 2011/12. V Benfice Lisabon uplatnenie nenašiel, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní vo Philadelphii, nastúpil na 18 duelov Major League Soccer. Vo farbách Lechie Gdansk si vyskúšal poľskú ligu. Káder Moreirense FC vystužil 4. júla 2019. V národnom výbere Kanady zažil premiéru až ako 30-ročný, absolvoval 16 medzištátnych zápasov. Špecializuje sa na zahrávanie priamych a pokutových kopov, v hlavičkových súbojoch je neprekonateľný.

Sori Mané dokáže obsadiť pozície stopéra i defenzívneho stredopoliara. V Sampdorii Janov šancu nedostal, v Olhanense najprv hosťoval, keď sa uplatnil, prestúpil tam, nastúpil na 37 stretnutí. Cova Piedade je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky, absolvoval 49 zápasov druhej portugalskej ligy. Moreirense ho zamestnáva od 11. júla 2019. V drese Guinea-Bissau zažil premiéru 25. marca 2017, na konte má 13 medzištátnych zápasov. Zúčastnil sa na Africkom pohári národov 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 32-ročný stredopoliar Fabio Pacheco. Vyrastal v FC Pacos Ferreira, v A-mužstve zaznamenal deväť vystúpení, požičali si ho Rebordosa a Oliveirense. Aj v Tondele najprv hosťoval, po postupe do druhej najvyššej súťaže Portugalska podpísal prestupové lístky. V ročníku 2014/15 sa pričinil o druholigový triumf, potom prestúpil do Vitorie Setubal, kde v 46 dueloch dosiahol dva presné zásahy. Na súčasné pôsobisko prišiel z Maritima Funchal.

Tridsaťjedenročný Rafael Martins sa najlepšie cíti v strede útoku. Audax je klub, kde mu vystavili prvú registračku, na 36 gólov potreboval 59 zápasov, požičali si ho Gremio, Zaragoza B, Gremio Barueri, ABC, Chapecoense a Vitoria Setubal. V Levante sa od neho čakalo viac, ako dva góly v 22 ligových dueloch, blysol sa na hosťovaní v Moreirense, kde súkal góly jedna radosť. Dobré služby odvádzal pre Vitoriu Guimaraes a pre Zhejiang Greentown. Piateho januára 2021 sa vrátil do Moreirense.

Dôležitou súčasťou mužstva je 30-ročný stredopoliar Alex Soares. Sedem rokov strávil v mládežníckej akadémii Benficy Lisabon, profesionálom sa stal v CF Esperanca Lagos. V Panserraikos FC sa nepresadil. V Maritime Funchal začínal v rezerve, potom v 91 ligových dueloch dosiahol tri presné zásahy. V Omonii Nikózia sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo. Káder Moreirense vystužil v lete 2019, v mužstve pôsobí aj jeho brat Felipe Soares.

Najnovšou posilou je 30-ročný takmer dvojmetrový stopér Abdoulaye Ba. Parque Moreira de Conegos je jeho futbalovým domovom od 7. januára 2021. Je šesťnásobným senegalským reprezentantom, bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. Do Porta prišiel z ASC Linguere ešte ako dorastenec. Odohral 15 ligových duelov, chodil po hosťovaniach. Zviditeľnil sa pôsobením vo Vallecane, pomohol k druholigovému triumfu v ročníku 2017/18.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova