Rosario Central

Stredopoliar Fito Rinaudo je odchovancom Gimnasie La Plata, debutoval 5. októbra 2008, čoskoro sa priradil k najlepším hráčom súťaže, nastúpil na100 duelov ligy. Tretieho júla 2011 ho angažoval Sporting Lisabon. V 36 stretnutiach najvyššej súťaže Portugalska dvakrát skóroval. V januári 2014 ho Catania zobrala na hosťovanie, o pol roka podpísal prestupové lístky, Sporting Lisabon zinkasoval 1,6 milióna eur. Absolvoval 48 ligových stretnutí. Do Gimnasie La Plata sa vrátil 17. augusta 2015. V 75 ligových zápasoch sa trikrát strelecky presadil. Rosario Central si zabezpečilo jeho služby 13. januára 2019. Transfer sa uskutočnil za 1,1 milióna eur. V národnom tíme Argentíny debutoval 20. mája 2009, reprezentoval štyrikrát. Jeho najväčšou prednosťou je defenzívny súboj, ide príkladom v nasadení a v bojovnosti.

Obranca Diego Novaretti začínal v CA Belgrano, v roku 2003 prešiel k profesionálom, v 113 ligových vystúpeniach dosiahol sedem presných zásahov. V Deportive Toluca odštartoval legionárčenie, absolvoval 138 duelov mexickej ligy, podarilo sa mu nahradiť Paula da Silvu. Zviditeľnil sa pôsobením v rímskom Laziu. Zaznamenal 16 ligových štartov, vyskúšal si atmosféru pohárovej Európy. Dobré služby odvádzal pre Club Leon. Estadio Dr. Lisandro de la Torre je jeho futbalovým domovom od 5. júla 2017.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 34-ročný Jorge Broun. Vyrastal v Rosariu Central, debutoval v ročníku 2006, odchytal 104 zápasov, cenné skúsenosti nadobudol v Čile, požičala si ho Antofagasta. V CA Colon Santa Fe sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, absolvoval 97 ligových štartov. Tridsiateho júna 2017 posilnil Ludogorets Razgrad. Dvakrát oslavoval majstrovský titul, nastúpil na 24 duelov najvyššej súťaže Bulharska. Pred návratom do Rosaria Central hrával za Gimnasiu La Plata.

Útočník Marco Ruben raz reprezentoval Argentínu. Kariéru rozbiehal v Rosariu Central, s bilanciou 77 vystúpení a 20 presných zásahov. S dvojicou spoluhráčov Juan Ojeda a Christian Villagra prestúpili za 7,5 milióna dolárov do River Plate. Zotrval tam len krátko, v januári 2008 ho kúpil Villarreal. Rozohrával sa na hosťovaní v Recreative Huelva, potom na 14 ligových gólov potreboval 65 zápasov. V Dyname Kyjev sa výraznejšie nepresadil, požičali si Evian a Tigres. Počas druhého pôsobenia v Rosariou Central zaznamenal 101 štartov a 41 gólov, na hosťovaní v Athleticu Paranaense si vyskúšal futbal v Brazílii. Zdobí ho vynikajúca atletická pripravenosť, je rýchly, priebojný. V príležitosti na strelenie gólu sa nezvykne mýliť.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný Damian Martinez. Rodák z Buenos Aires sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Je 12-násobným juniorským reprezentantom Argentíny. V CA San Lorenzo mu vystavili prvú registračku, ďalšie futbalové kroky robil v CA Aldovisi. Keď hrával za Defensa y Justicia, urobil veľký pokrok v kariére, v najvyššej súťaži Argentíny odohral 55 stretnutí. V Independiente sa neuplatnil, po hosťovaní v CA Union Santa Fe prišiel do Rosaria Central. Značkou kvality sú jeho centrované lopty.

Tridsaťdvaročný Emiliano Vecchio je držiteľom kapitánskej pásky. Keď začínal v Rosariu Central, bol jeho spoluhráčom Angel di Maria. Absolvoval 18 ligových duelov. V januári 2008 ho skúšal Real Madrid, neuspel, chcela ho však Fuenlabrada, zaznamenal 18 štartov. V Corinthians sa nepresadil. Preslávil sa v Čile. Výkonmi v Clube Union Espanola si vypýtal prestup do Colo Colo, kde patril medzi opory. Pomohol k dvom majstrovským titulom, v 90 zápasoch ligy sa 19-krát zapísal do listiny strelcov, 12-krát sa predstavil na Copa Libertadores. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Qatar SC, Santos FC, Shabab Al-Ahli, Al-Ittihad a Bolivar. Káder Rosaria Central vystužil 11. augusta 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova