San Lorenzo

Angel Romero sa najlepšie cíti na krídle. Je odchovancom Clubu Cerro Porteno, v roku 2011 bol preradený k profesionálom, na 30 gólov potreboval 69 štartov. Prestup do Brazílie elegantne ustál, v Corinthians sa bez problémov uplatnil, v ročníkoch 2015 a 2017 prispel k majstrovskému titulu, nastúpil na 19 duelov pohárových súťaží Južnej Ameriky, so 17-gólovým nástrelom odohral 117 duelov ligy. San Lorenzo si jeho služby zabezpečilo 8. augusta 2019. V paraguajskej reprezentácii zaznamenal 24 vystúpení, šesťkrát sa strelecky presadil.

Útočník Franco di Santo trikrát reprezentoval Argentínu, do záverečnej nominácie na MS 2014 sa nedostal. Audax Italiano je klub, kde začínal, na 14 gólov potreboval 61 štartov. V FC Chelsea sa nedokázal zapracovať do úvodnej jedenástky, odohral osem duelov Premier League, dobré služby odovzdával na hosťovaní v Blackburne. Wigan ho kúpil za dva milióny libier. V 92 stretnutiach ligy sa 13-krát zapísal do listiny strelcov, keď jeho zamestnávateľ vybojoval v sezóne 2012/13 Anglický pohár, do hry nezasiahol. V auguste 2013 ho angažovali Brémy. Darilo sa mu, v 49 zápasoch najvyššej súťaže Nemecka nastrieľal 17 gólov. V júli 2015 v rámci Nemecka menil klubovú adresu, stal sa hráčom Schalke. V 10 dueloch pohárovej Európy dosiahol päť gólov, v lige odohral 71 stretnutí, päťkrát skóroval. Vyskúšal si aj španielsku ligu, hrával za Rayo Vallecano. Na súčasné pôsobisko prišiel z Atletica Mineiro.

Stopér Fabricio Coloccini si zakladá na skúsenostiach, na ihrisku má veľký prehľad, neprekonateľný je vo hlavičkových súbojoch. Kariéru rozbiehal ako hráč AC Miláno na hosťovaniach, požičali si ho San Lorenzo, Alaves, Atletico Madrid a Villarreal. V januári 2005 prestúpil do Deportiva La Coruna, nastúpil na 105 ligových duelov. V Newcastle United zažil najlepšie časy. O jeho mieste v základnej zostave sa nepochybovalo, absolvoval 211 stretnutí Premier League a 37 stretnutí druhej najvyššej súťaže Anglicka. V júli 2016 ho získalo San Lorenzo. V národnom výbere Argentíny zažil premiéru 30. apríla 2003. Pričinil sa účasť vo finále Copa America 2004. Zahral si na MS 2006. Prispel k postupu na MS 2014. Reprezentoval 39-krát.

Oscar Romero je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Vyrastal v Clube Cerro Porteno, v najvyššej súťaži dostal prvú šancu 15. mája 2011, odohral 90 zápasov, dosiahol 13 gólov. Oslovili ho aj Valencia, Atletico Madrid a Baniyas SC, vybral si Racing Club, v 47 ligových dueloch sa deväťkrát strelecky presadil. Deportivo Alaves a Shanghai Shenhua sú kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. San Lorenzo si zabezpečilo jeho služby 8. augusta 2017. Paraguaj reprezentoval 45-krát. Oscar Romero a Angel Romero sú dvojičky.

Alternatívou do obrany je 34-ročný Alejandro Donati. Jeho najväčšou prednosťou je defenzívny súboj, zakladá si na vysokom nasadení. Club Atletico 9 de Julio je miesto, kde mu vystavili prvú registračku, pravidelne sa začal objavovať na ihrisku v CA Boca Unidos. Nastúpil na 69 duelov, po hosťovaní v CA Tigre prišiel do Rosaria Central. Výkonmi v 90 stretnutiach si vypýtal prestup do Flamenga, kde však o sebe nedal výraznejšie počuť, kariéru reštartoval v Tijuane, dobré služby odvádzal pre Racing Club.

Dôležitou súčasťou mužstva je 31-ročný defenzívny stredopoliar Diego Rodriguez. V junjorských uruguajských reprezentáciách zozbieral 13 štartov, zúčastnil sa na olympiáde v Londýne. Vychoval do Defensor Sporting, v 87 zápasoch strelil 14 gólov, keď si ho požičalo Udine, nedokázal sa presadiť. Na hosťovaní v CD Godoy Cruz sa mu darilo. V drese Independiente odohral 56 ligových stretnutí. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Tijauna a Defensa y Justicia.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova